Новини

Ужгородці у складі української делегації відвідали Раду Європи

4-9 грудня 2014 року близько 20 молодих представників органів державної влади, неурядових організацій та навчальних установ, яких було відібрано з-поміж 500 претендентів, в рамках співпраці між Україною та Радою Європи відвідали місто Страсбург, Франція.

Участь у цьому візиті взяв також і ужгородець – аспірант Національного інституту стратегічних досліджень (Регіональний філіал НІСД в м. Ужгороді) Максим Іванов.

Для учасників поїздки було організовано зустрічі з представниками Ради Європи, дипломатами, фахівцями у сферах прав Людини, молодіжної політики та демократії, зокрема, відбулись зустрічі з заступником генерального секретаря Ради Європи Габріелою Баттані-Драгоні, головою Політичного директорату Ради Європи Алєксандром Гєсселем, Постійним представником України при Раді Європи Миколою Точицьким,  а також іншими міжнародними чиновниками та службовцями найстаршої міжнародної організації Європи.

Зокрема, в ході зустрічі з пані заступником генерального секретаря, було зазначено про те, що учасники української делегації по поверненню в Україну мають стати «амбасадорами» основоположних цінностей Ради Європи – верховенства права, прав Людини й демократії та всіляко сприяти їх поширенню в нашій державі.

«Дискусія з постійним представником України в Раді Європи дала чітке розуміння того, що Україну в Європі підтримує абсолютна більшість держав: близько 40 з 47 держав-членів організації притримуються чіткої проукраїнської позиції, навіть незважаючи на міжнародний тиск з боку Росії». – зазначив Максим ІВАНОВ.

Микола Точицький проінформував учасників зустрічі про здобутки нашої держави, як члена Ради Європи, за останній час, зокрема, цього року ми нарешті завершили виконання наших зобов’язань перед організацією, які на нас було покладено ще в далекому 1995 році. Крім того, під час обговорення українського питання, дипломатом було зазначено, що Рада Європи на сьогодні притримується таких основних положень щодо подій 2014 року в Україні:

Референдум в Криму є однозначно нелегітимним;

Порушень прав національних меншин в Криму не зафіксовано;

Російська Федерації зобов’язана вивести свої війська з території України;

Під час зустрічі з головою Політичного директорату Ради Європи Алєксандром Гєсселем, яка тривала більше години у зв’язку з жвавою дискусією стосовно останніх подій в Україні було обговорено події 2013-2014 років – починаючи з відмови у Вільнюсі й закінчуючи подіями на сході України.

 

Comments Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.