Новини

Ужгород до 1 вересня матиме власний Кавовий маршрут

В Ужгороді розробляють ще один цікавий туристичний маршрут – кавовий. Всі «точки», де варто зупинитися, будуть зображені на спеціальній карті, яку саме малюють у провулку «Гірчичне зерно» на стіні однієї з крамничок.  На карті будуть позначені кавові пам’ятники, а також найкращі заклади Ужгорода, які рекомендовані кавоманами.

"В Ужгороді власниця однієї з кав’ярень зробила пам’ятник кавоману, інша власниця – пам’ятник кавовій чашці, відомий скульптор Михайло Колодко зробив ведмедика у кавових зернах, що зараз стоїть у «Деці у нотаря», нещодавно відкрита скульптурна композиція «турка». Може ще десь зробив хтось, але ми не знаємо ще про це. У Мукачеві є лавочка, де сидять два кавомана – маленькі скульптурки п’ють каву. Одна з фірм вже випускає мелену каву або у зернах, на упаковках яких написано «Закарпатский кофе». Отож, треба було узагальнити, що таке закарпатська кава. Так виникла ідея про Кавовий маршрут", - пояснив zaholovok.com.ua Федір Шандор, завідувач кафедри туризму, проректор УжНУ.

Задум у Федора виник, коли він відвідав одну із фаст-фудівських кав’ярень "Starbucks". «Я побачив, що там є кави різних країн. Крім того, дізнався, що існує цілий кавовий пояс. А загалом кавових країн у світі є 48. Крім того, кава вариться по-різному, п’ється по-різному, різний помол… Кава – це цілий дегустаційний напрям, - коментує Федір Шандор. - От я почав збирати каву з цих 48 країн і вже маю половину колекції – найбільшої на Закарпатті».

Колекціонер довгий час шукав кав’ярню, розмовляв з людьми, які казали «може, може», «дуже класна ідея», але так нічого і не виходило. Натомість зголосилися власники ресторану «Палачінта», розташованого у провулку. З одного боку стіни буде карта – екскурсоводи тепер матимуть де показувати буквально пальцем, що таке кавовий маршрут, що таке закарпатська кава. А з іншого боку -  виставкові композиції кави з різних країн світу, чашечки – фінджі, тобто все, що пов’язано з кавою, навіть кавовий леквар.

Відома ужгородська художниця Наталя Хухра наразі розмальовує стіну. Кав’ярні додаватимуться на панно поступово. Туристичний інформаційний центр, який очолює Олександр Коваль, вже другий рік збирає відгуки про кав’ярні, залучили блогера Олександра Богданова, допомагають студенти і викладачі кафедри туризму. Це все збираємо і потім вирішуватимемо, хто заслуговує на відзнаку», - зазначив Федір Шандор.

Карту планують відкрити до осіннього сезону. Назви рекомендованих закладів будуть вноситися етапами. 

Габріелла Руденко, zaholovok.com.ua

Comments
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.