Новини

У горах Закарпаття висота снігу сягає двох метрів

У лавинних осередках в Карпатах висота снігу сягає двох метрів. Однак, на решті території області сніговий покрив незначний, порівняно із Прикарпаттям  та іншими областями, де  у ніч з 26 на 27 березня були сильні снігопади.

Про це Zaholovok.com.ua повідомив начальник Закарпатського центру з гідрометеорології Василь Манівчук.

«Снігу по області майже нема. Крім гір, звичайно. За останні два дні утворився незначний сніговий покрив на рівнині. Але до цього часу  на висоті до 600-700 метрів сніговий покрив вже майже всюди зійшов. 25 березня у Ясінях висота снігу сягала 7 сантиметрів, в Усть Чорній – 26, в Руській Мокрій – 43, у Міжгір’ї –1 сантиметр. На сніголавинні станції Плай висота снігу була 52 см», – каже Василь Манівчук.

На сьогодні, 27 березня, висота снігового покриву в Ужгороді, Хусті та Берегові сягала1 см, у Великому Березному –2 см, У Міжгір’ї  - 3, Нижніх Воротах – 7, у Нижньому Студеному – 20.

«У горах Закарпаття на хребтах висота снігу сягає 20-40 сантиметрів, на схилах – від 20 сантиметрів до 2 метрів. Закарпатські гори поки що на 100% покриті снігом. Поки лавинної небезпеки немає, однак, вже за 2-3 дні, у зв’язку з опадами, в горах знову може виникнути небезпека сходження лавин», – каже начальник Закарпатського гідрометеорологічного центру. 

За словами Василя Манівчука, запаси води в сніговому покриві менші за норму і складають в  басейні Тиси 76% від норми, в басейні Ріки – 72%, Боржави – 36%,  Латориці – 32%,  Уж – 39%.

«Про можливість виникнення високого водопілля на Закарпатті поки говорити зарано, як і про те, що його не буде, – каже начальник Закарпатського гідрометеорологічного центру, –. Сніговий покрив – це  один із елементів для формування весняного водопілля. Основний елемент водопілля – дощ. Саме сніготанення рідко призводить до високих повеней».

Comments Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.