Новини

Ректор ЗакДУ: «Життя – це танець, і ніхто не станцює його за тебе…»

Підготовка до фіналу шоу-проекту «Танці з викладачами-2» у розпалі. Танцювальні дуети готуються вразити своїх прихильників, друзів, колег та просто глядачів феєричним шоу, несподіваними постановками та незвичними амплуа. Побачити студентам своїх викладачів на сцені проекту — далеко не єдиний сюрприз, що очікує на них вже наприкінці березня. До серйозної і благородної у своїй суті справи долучився і сам ректор Закарпатського державного університету — Федір Ващук.  Він щиро закликав студентів активно займатися спортом, зокрема танцями, з’явившись на промоційних матеріалах шоу-проекту «Танці з викладачами», другий сезон якого проходить саме на базі ЗакДУ. Розповісти про свої враження та роздуми про проект ми попросили Федора Григоровича особисто.


Шоу-проект «Танці з викладачами» стартував у ЗакДУ. Як Ви ставитесь до подібної ініціативи?

Позитивно! Я завжди підтримую більшість ініціатив наших студентів, але ця  особливо привернула мою увагу. По-перше, це щось абсолютно нове та відмінне від конкурсів краси, днів першокурсників та інших подібних заходів. По-друге, у проекті беруть участь не тільки студенти, а й викладачі. І що найголовніше, такий проект — пропаганда здорового способу життя та змістовного дозвілля, збільшення кола інтересів, кола друзів та знайомих врешті-решт.

Федоре Григоровичу, як Ви вважаєте, чому саме танці стали основним об’єктом для нового проекту?

Як свідчать соціологічні дослідження та різноманітні опитування, що їх проводять українські телеканали, найбільш популярними телевізійними шоу-проектами є насамперед саме танцювальні, такі як «Танцюють всі!», «Танці з зірками», «Танцюю для тебе», «Майдан’s». Гадаю, що цей проект приверне увагу студентства і отримає всі шанси стати традиційним заходом.

На Вашу думку, яку мету переслідує проект?

Вважаю, що добрим результатом стане активізація співпраці між студентами і викладачами університету, популяризація серед студентів сучасного і бального танцю. Крім того, це чудовий спосіб виявити та підтримати обдаровану і талановиту молодь університету. Але найголовніше – формування вміння розуміти і оцінювати почуття прекрасного у житті, а саме – танцю.

Ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський співає, Ви ж з’явилися на паркеті в елегантному смокінгу і з чарівною партнеркою! Можна сподіватися, що ректор Закарпатського державного університету затанцює?

Як писав Пауло Коельо в одній зі своїх книг, «танцюючи, людина дозволяє собі розкіш бути самою собою». Я не професіонал, скоріш аматор, але на декілька митей перевтілився у казкового героя. Це не слід розглядати як елемент піару, у нас із організаторами проекту виникла ідея грамотно і якісно привернути увагу студентства до здорового способу життя, до змістовного дозвілля і до власне самого проекту! Я, не вагаючись, погодився. І не шкодую, бо спробував максимально влитися у колектив організаторів та підтримати учасників танцювального проекту, розуміючи, що вони вже декілька місяців поспіль відвідують танцювальні тренування. Я всерйоз задумався про опанування кількох класичних танців в недалекому майбутньому.

Ви задоволені відбором «кадрів» для участі у проекті?

З рекламних матеріалів проекту в мене склалось враження, що відбір пройшли достойні кандидатури з усіх факультетів університету, а це в свою чергу робить шоу більш привабливим у студентському середовищі.

Як Вам вдалось мотивувати викладачів для участі у проекті?

Ніяк! Як мені стало відомо, викладачі були відібрані за кількома критеріями організаторами проекту. Та й, думаю, кожен учасник проекту сам розуміє, що він не тільки представлятиме свою особистість на великій сцені, а також імідж свого факультету, свого університету.

Наскільки мені відомо, натхненниками цього проекту  є студенти та випускники ЗакДУ? Хто саме займається організацією проекту?

Студенти вже декілька років поспіль самостійно впроваджують різноманітні проекти за мінімальним сприянням університету. Професійну технічну команду сформував уже досвідчений наш випускник, наразі аспірант Борис Чернявський. Він повинен найкращим чином забезпечити повну технічну підтримку заходу – від дизайну до якісної поліграфії та відеопродукції. Особливо хотів би виділити нове обличчя в студентському активі – Ксенію Скунць, представника Студентської ради ЗакДУ, яка презентувала ректорату проект і очолила організаційний комітет. Приємно бачити серед організаторів проекту студію сучасного танцю «Бліц» - танцювальних віртуозів сучасної естради.  Всі ці складові дають мені впевненість стверджувати, що подія пройде з успіхом та позитивним розголосом не тільки в студентському середовищі університету, а й поза його межами.

Як Ви розцінюєте соціальну складову проекту?

Це мабуть і є одним із основних мотивів для учасників проекту – танцювати заради студентів. Пара учасників спробує допомогти в реалізації мрій одного із студентів ЗакДУ, з числа соціально-незахищених. Позитивно, що організатори вирішили також запросити  представників бізнес-еліти Закарпаття.

Що Ви побажаєте учасникам проекту і глядачам шоу?

 Учасникам проекту – терпіння, мужності, фарту та впевненості на танцювальному паркеті. Глядачам хочеться побажати грандіозного видовища та святкового настрою. Не проґавте найочікуванішу подію року!


Текст інтерв’ю надано прес-службою шоу-проекту «Танці з викладачами»

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.