Новини

Прокуратура попросила правоохоронців краще шукати хабарників

Сьогодні, 14 червня, під час координаційної наради керівників правоохоронних органів у прокуратурі Закарпатської області виконувач обов`язків прокурора Закарпаття Андрій Бакай зазначив, що діяльність з виявлення фактів хабарництва, у судовій сфері зокрема, не є на високому рівні.

За словами прокурора, за закінченими провадженнями до кримінальної відповідальності притягнуто працівника податкової служби, п’ять співробітників органів внутрішніх справ, депутата міської ради, сільського голову та державного службовця. «Тобто позитивні напрацювання є, і необхідно не збавляти темпів», – сказав Андрій Бакай.  

Активно застосовуються новели кримінального процесуального законодавства. У 24 кримінальних провадженнях судом надано дозволи на проведення 74 негласних слідчих дій, з яких результати 55- х використані як докази у 18 провадженнях або 74,3%.

Незадовільною є діяльність спецпідрозділів правоохоронних органів області з виявлення злочинних угруповань з корумпованими зв’язками.

Упродовж двох останніх років не викрито жодного такого угрупування.

Не відповідає вимогам сьогодення робота оперативних підрозділів ОВС, служби безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства щодо виявлення кримінальних корупційних правопорушень у відповідності до вимог Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Андрій Бакай загострював увагу правоохоронців на тому, що на сьогодні не виявлено жодного злочину з ознаками корупції, вчиненого працівниками судової гілки влади. «Закарпатська область одна з небагатьох в Україні де не порушено жодної кримінальної справи з ознаками корупції щодо працівників суду, проте, впевнений, що слід справді добре попрацювати в цьому напрямку і результат буде» – наголосив прокурор.

Із 16 осіб, притягнутих до відповідальності, 6 депутатів місцевих рад, 4 посадові особи місцевого самоврядування, 3 посадові особи органів державної влади, 1 правоохоронець.

Потребує подальшого удосконалення взаємодія правоохоронців з питань виявлення та припинення корупційних проявів серед посадовців органів державного нагляду та контролю, органів влади та місцевого самоврядування у відносинах із суб’єктами підприємницької діяльності.

«Поширеними залишаються факти вимагання неправомірної вигоди, благодійних внесків за сприяння у здачі заліків та іспитів, у тому числі під час вступної кампанії, проте правоохоронцями виявляються одиничні факти. Це також поле для вашої діяльності» – звернувся прокурор до присутніх.

Потребує покращення робота відділу ДПтС в області по запобіганню та протидії корупції серед особового складу установи.

Практично згорнуто роботу правоохоронних органів області у боротьбі з проявами корупції з боку службових осіб органів державної влади та самоврядування, які використовують своє службове становище для прикриття протиправної реалізації контрафактної продукції з використанням торгових знаків, фірмового найменування  всесвітньо відомих виробників одягу та аксесуарів, годинників, мобільних телефонів, продуктів харчування, що призводить до безперешкодної реалізації таких товарів на ринках, підприємствами роздрібної торгівлі, через мережу Інтернет.     

Андрій Бакай заслухав пояснення окремих керівників правоохоронних органів, вислухав думки та пропозиції з проблемних питань та шляхів їх вирішення. 

У підсумку, вирішено ужити додаткових заходів щодо підвищення ефективності запобігання і протидії злочинності та корупції, їх профілактики, забезпечення додержання конституційних прав громадян, насамперед при провадженні оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства. Особливу увагу звернути на протидію її проявам у податкових і митних органах, у судовій гілці влади, органах управління та місцевого самоврядування, виявлення і ліквідацію злочинних угруповань, які характеризуються високим рівнем організованості й наявністю розгалужених корумпованих зв'язків, - повідомили у прес-службі прокуратури Закарпатської області. 

 

Новини інших ЗМІ
Comments
потерпілий (не перевірено)

У 2010 р. у Мукачеві працював колись такий "відомий суддя" Рижиков В.Г.-перевертень у манітії, який за хабарі робив чорні справи, фабрикував справи і ставив їх на судовий конвеєр, виконував замовлення високопоставлених людей з великими грішми.Скільки постраждалих людей від діянь цього судді-корупціонера?
Так от, цього невігласа звільнили з посади судді за порушення присяги,але тим і все закінчилося...Чому не довели справу до суду і не посадили за грати? А він сьогодні гуляє і будує собі котедж у Синяку, мабуть є за що?
Ось вам і боротьба з суддями-корупціонерами!

сб, 15/06/2013 - 20:41 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.