Новини

Новий губернатор: на що варто сподіватися закарпатцям

Призначення Валерія Лунченка на посаду голови облдержадміністрації продовжує активно обговорюватися. Звучить в банальне «дуже молодий», і співчутливе «важко йому буде».   «Що йому вдасться зробити?», «чи змінить він ситуацію?», «чи зуміє згуртувати навколо себе міцну команду?». Питань багато, відповідь – одна: «дайте шанс».

 Із першого дня роботи губернатор активно зустрічається з представниками громадськості, з підприємцями, виступає на народному вічі, займає активну позиції на засіданнях сесій, а кількість масмедійників на першій прес-конференції лиш підтвердила, що увага до Валерія Лунченка – прискіплива та вимоглива. Звісно, насамперед, усіх цікавить, за яких умов він погодився на пропозицію очолити область.

- У мене була коротка чітка розмова з Аренієм Яценюком. Скажу відверто: я просто не став з ним сперечатися, а погодився. Когось іншого я не ініціював, бо вважаю, що це виключно компетенція прем’єр-міністра та президента України. Але я робитиму все від иене залежне, щоб виправдати довіру уряду і завоювати довіру закарпатців. За один день ситуація не зміниться, але, якщо ми всі разом  працюватимемо над тим, аби стабілізувати ситуацію, успіхи не змусять себе довго чекати, - відповів губернатор.

Валерій Лунченко визначив уже для себе і проголосив головні пріоритети роботи, основні критерії та принципи підбору кадрів. Отже,  про все – без оцінок, критики чи схвалення. Висновки робіть самі.

 Про кадри та люстрацію посадовців

Стосовно принципів підбору кадрів, тут, за словами губернатора, не варто піддаватися жодним емоціям. Визначальні критерії – фаховість та компетентність – прості та зрозумілі всім: «Якщо людина не має корупційного чи кримінального шлейфу, до того ж є професіоналом своєї справи, то вона залишиться працювати і далі.  Ключовими факторами незворотних кадрових змін, на моє глибоке переконання, мають стати результати роботи».  

За словами новопризначеного губернатора – він із тих, хто виступає за негайну реформу місцевого самоврядування, за скасування інституту президентства, за те, щоб голів ОДА обирали шляхом голосування, а не призначали.

Підтримує Валерій Лунченко і люстрацію чиновників, але в рамках чіткого правового поля: «Головне - виробити чіткий механізм у рамках українського законодавства. Це має бути політичний орган, який діятиме у правовому полі і члени якого матимуть беззаперечний авторитет серед краян, незаплямовану репутацію та будуть фахівцями своєї справи».

 Про роль громади та майбутні вибори президента

«Хочу уважно прислуховуватися до думки громадськості», - неодноразово наголошує  голова ОДА.  Основним люстратором, за його словами, повинна стати громадськість, але не самопроголошені купки так званих активістів: «Я певен, що ті, хто буде працювати у виконавчій гілці влади, будуть під пильним оком громадськості. Вона є основним люстратором. Якщо громадськість сьогодні буде спостерігати за нашою діяльність і реагувати на наші дії, а ми її будемо чути, то це буде найкращий механізм взаєморозуміння і співпраці».

Зо словами Валерія Лунченка,  він як голова облдержадміністрації готовий нести персональну відповідальність за тих людей, які будуть призначені головами районних державних адміністрацій.

Що ж до майбутніх президентських виборів, то губернатор категорично проти використання у них адмінресурсу:  «Це будуть взірцево-показові вибори. І я зі свого боку можу запевнити в тому , що збоку адміністрації тиску не буде».

 Боротьба з корупцією – завдання №1

Враховуючи ситуацію в країні,  потрібно зрозуміти, що за один день усього не змінити, як цього не хотілося б. За словами Валерія Лунченка, нині фінансуються  виплати виключно захищених статей, про капітальні видатки взагалі не йдеться. Проте варто усвідомити, що, викривши корупційні схеми, покращення відчують усі. Це, передовсім, стосується міліції, митниці та податкової, адже масштаби хабарництва тут сягнули небачених розмахів. Тому боротьба з цим ганебним явищем стає одним із головних пріоритетів у роботі губернатора.

 Про потреби нацменшин краю та ситуацію в Криму

Валерій Лунченко переконаний, що така багатонаціональна і така багатокультурна область, як Закарпаття, повинна показувати приклад скоординованості та згуртованості, здорового глузду та спокою. Про це він писав на своїй сторінці у фейсбуці, про це неодноразово наголошує на зустрічах та нарадах: « У цей важкий для країни час ми мусимо мобілізувати наші зусилля і бути готовими захистити свою Батьківщину. Ми маємо діяти скоординовано, виконувати погоджені керівництвом держави рішення. Утриматись від неконтрольованих дій».

Губернатор  дає громаді  слово,  що нова влада максимально працюватиме для того, щоб не дати можливість розхитати ситуацію на міжкультурному чи міжетнічному рівні: «Ми будемо зустрічатися з представниками усіх національностей у Закарпатті і вирішувати проблемні питання. Наша багатонаціональна і багатокультурна область має показати приклад регіонам Півдня та Сходу України».

 До діалогу - відкритий

Завдання, яке поставив Уряд перед владою на місцях, за словами новопризначеного губернатора Закарпаття – це налагодження співпраці та порозуміння між політсилами та громадськими організаціями: «Ми рухаємося  з громадою в напрямку розвитку області, і  всіх, хто підтримує цей шлях,  запрошуємо рухатися разом».

 Петро Химинець, журналіст

 

 

Гість (не перевірено)

Накінець прийшов час коли можна вказати хто є хто.Зверніть увагу на Сваляву ,яка є відстаючою в усіх напрямках.А саме в освіті.Я уже писав про Русина але треба би із ним попрощатися,бо віз обанкротить районну освіту зовсім.Його дом явно не за заробітну плату побудований і не материнські пенсійні гроші-сам про це говорить. Кожен із нових високопосадовців приходити до влади і казали що треба гнати Русина В.П. з осіти,але його "ангели-хранителі" у вигляді грошей роблять чудо...Ці гроші отримує від людей які хочуть працювати в освіті то вчителем то у методкабінеті.Хочемо краще жити,міняймо владу на місцях а не за гроші куплені мітинги.

нд, 16/03/2014 - 18:12 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.