Єврореформи

Як УжНУ зближує Європу й Україну

Новий навчальний рік в Ужгородському національному університеті – це не тільки нові курси лекцій та семінарів, а ще й – початок цікавих міжнародних проектів, до яких залучені студенти, аспіранти та викладачі університету.

Євроінтеграція освіти: як це працює в УжНУ

Коли ми говоримо про єврореформи, часто дуже непросто показати причинно-наслідкові зв’язки, а ще складніше – знаходити конкретні результати. Адже у багатьох галузях зміни тривають довго і не надто динамічно, а результати не дуже помітні людям, котрі не є вузькопрофільними фахівцями. Але вища освіта – це одна з тих сфер, де євроінтеграція працює дуже успішно. І в цьому легко переконатися. Скажімо, на прикладі Ужгородського національного університету.  

Електронне врядування: як це працює в Ужгороді

Один із сучасних показників успішної роботи влади будь-якого рівня – впровадження інструментів європейської демократії, а сьогодні це насамперед можливості, сервіси в електронному форматі – електронне урядування. Це дозволяє громадянам отримати послуги, інформацію дуже швидко, на будь-якій відстані, у зручний час, мінімізує контакти з чиновниками, а отже й нівелює корупційні ризики. Як напрацьовувалося і розвивається електронне урядування в Ужгороді – детальніше. 

Життя після інсульту: як впроваджуються європейські медичні програми в Україні

 Щопівгодини пацієнт із інсультом, якого можна було б врятувати, помирає або незворотно втрачає працездатність лиш тому, що проходить лікування у непристосованій лікарні. Особливо гостра проблема з інсультом у країнах Східної Європи – через дієтичні ризики, неконтрольований високий кров'яний тиск та куріння. У переліку цих держав і Україна. Кожен п’ятий наш співвітчизник помирає від інсульту, а кожен шостий стає інвалідом.

Чорне море досліджуватимуть за євростандартами

В Україні, у межах проекту  Emblas, який фінансується Європейським Союзом, заплановані спільні українсько-грузинські дослідження у Чорному морі. А саме: дослідження у відкритому морі, розробка національних програм моніторингу, тестування сучасних методів досліджень і збору інформації, яка стане основою для оцінки стану Чорного моря, а в подальшому - для розробки Морської стратегії.

Міський транспорт як в Європі: досвід Одеси

Організувати подорож до Європи, не покидаючи Одеської області,- таку мету поставили для журналістів регіональних видань організатори прес-туру «Європа в Одеській області: в бізнесі, інфраструктурі та медіаменеджменті». 

У закарпатські Шаланки європейці їдуть за вином і діжками

Село Шаланки, що на Закарпатті стало місцем паломництва для туристів з усього світу. Адже це дійсно унікальний край. Окрім багатющої історії, село славиться талановитими виноробами та бондарями. Свою продукцію вони вже давно постачають замовникам з Європи.

За кордон у пошуках музики: як безвіз вплинув на музичний туризм українців

Часто кажуть, що українці — співоча нація. Імовірно, це лише патріотичне твердження з розряду «українська мова — наймилозвучніша у світі», тобто приємно, звучить, але нічим не підтверджене. Але в будь-якому випадку українці музику люблять, як і інші народи. У нас чимало різноманітних сцен, ще більше музикантів та слухачів. І, звісно, слухають вони також і закордонних виконавців, а часом і їздять послухати їх десь у сусідніх, а то й більш дальніх країнах. При чому безвіз, очевидно, вплинув на такі поїздки й саме про активізацію музичного туризму українців ми й поговоримо сьогодні.

Чи стали теплові лічильники стимулом до енергоефективних заходів в Бахмуті?

Економія енергоресурсів та заощадження коштів актуальна тема як для бюджету родини так і для бюджету міста. Окрім підвищення тарифів на комунальні послуги до цього споживачів різного рівня спонукає законодавство. Як бахмутяни відреагували на встановлення теплових лічильників, скільки в місті індивідуальних теплових пунктів та котельних на альтернативному паливі, читайте в матеріалі.

Органічне фермерство: чи готові до цього фермери і які законодавчі зміни потрібні в цій сфері?

Органічне фермерство в Україні розвивається швидкими темпами. В Донецькій області тільки два господарства підтвердили статус органічного, хоча спеціалісти наполягають, що це не тільки екологічно, але й економічно вигідно. Крім того, в цій сфері бракує законодавчого унормування, а також  правового утвердження європейських стандартів.