Новини

Зміни до Конституції: порівняльна таблиця

Сьогодні, 31 серпня, Верховна Рада у першому читанні погодилася внести зміни у Конституцію щодо децентралізації влади.

Подаємо порівняльну таблицю, опубліковану на офіційному сайті ВР

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)"

Чинна редакція

Редакція з урахуванням пропонованих змін

 

1

2

Стаття 85. До повноважень Верховної Ради України належить:

Стаття 85. До повноважень Верховної Ради України належить:

29) утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна межрайонів і міст,віднесення населених пунктів до категорії міст,найменування і перейменуваннянаселених пунктів ірайонів;

29) утворення і ліквідаціягромад,районів,областей,встановлення і змінаїхніхмеж; найменування і перейменуванняпоселень, громад,районів,областей;

30) призначеннячергових тапозачергових виборівдо органів місцевого самоврядування;

30) призначення позачергових виборівголів громад, депутатіврад громад, районних, обласних рад;

 

Стаття 92. Виключно законами України визначаються:

Стаття 92. Виключно законами України визначаються:

16) статус столиці України;спеціальний статус інших міст;

16) статусКиєва якстолиці України;

 

 

Стаття 106. Президент України:

Стаття 106. Президент України:

8) припиняє повноваження Верховної Ради України у випадках, передбачених цією Конституцією;

8) припиняє повноваження Верховної Ради України у випадках, передбачених цією Конституцією;

Відсутній

81) тимчасово зупиняє повноваження голови громади, складу ради громади, районної, обласної ради та призначає тимчасового державного уповноваженого у випадках, визначених цією Конституцією;

9) вносить за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, сформованої відповідно до статті 83 Конституції України, подання про призначення Верховною Радою України Прем'єр-міністра України в строк не пізніше ніж на п'ятнадцятий день після одержання такої пропозиції;

9) вносить за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, сформованої відповідно до статті 83 Конституції України, подання про призначення Верховною Радою України Прем'єр-міністра України в строк не пізніше ніж на п'ятнадцятий день після одержання такої пропозиції;

 

Стаття 118. Виконавчу владу вобластях і районах,містахКиєві та Севастополі здійснюютьмісцеві державні адміністрації.

Стаття 118. Виконавчу владу врайонах і областях,уКиєві та Севастополі здійснюютьпрефекти.

Особливості здійснення виконавчої влади умістахКиєві та Севастополі визначаються окремими законамиУкраїни.

Особливості здійснення виконавчої влади у Києві та Севастополі визначаються окремими законами.

Склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.

 

Голови місцевих державних адміністраційпризначаютьсяна посаду і звільняютьсяз посади Президентом Україниза поданням Кабінету Міністрів України.

Префектапризначаєна посаду та звільняєз посадиза поданням Кабінету Міністрів УкраїниПрезидент України.

 

Префект є державним службовцем.

Голови місцевих державних адміністрацій приздійсненнісвоїх повноважень відповідальні перед Президентом Україниі Кабінетом Міністрів України,підзвітніта підконтрольніорганам виконавчої влади вищого рівня.

Префектпід часздійсненнясвоїх повноважень відповідальний перед Президентом України, підзвітнийта підконтрольнийКабінетові Міністрів України.

Місцеві державні адміністрації підзвітні і підконтрольні радам у частині повноважень, делегованих їм відповідними районними чи обласними радами.

Виключається

Місцеві державні адміністрації підзвітні і підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня.

Виключається

Рішення голів місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції та законам України, іншим актам законодавства України, можуть бути відповідно до закону скасовані Президентом України або головою місцевої державної адміністрації вищого рівня.

 

 

Виключається

Обласна чи районна рада може висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення і дає обґрунтовану відповідь.

 

Виключається

 

 

Якщо недовіру голові районної чи обласної державної адміністрації висловили дві третини депутатів від складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації.

 

 

Виключається

 

 

Стаття 119.Місцеві державні адміністраціїна відповідній територіїзабезпечують:

Стаття 119. Префектна відповідній території:

1) виконання Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади;

 

2) законність і правопорядок; додержання прав і свобод громадян;

 

 

1) здійснює нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування;

 

2) координує діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади та здійснює нагляд за додержанням ними Конституції і законів України;

3) виконання державнихі регіональнихпрограмсоціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин – також програм їх національно-культурного розвитку;

3) забезпечуєвиконання державних програм; 

4) підготовку та виконання відповідних обласних і районних бюджетів;

 

5) звіт про виконання відповідних бюджетів та програм;

 

6)взаємодію з органами місцевого самоврядування;

4) спрямовує і організовує діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади тазабезпечує їх взаємодію з органами місцевого самоврядуванняв умовах воєнного або надзвичайного стану, надзвичайної екологічної ситуації;

7)реалізаціюіншихнаданих державою, а також делегованих відповідними радамиповноважень.

5) здійснюєінші повноваження,визначені Конституцією та законами України.

 

Префект на підставі і в порядку, що визначені законом, видає акти, які є обов'язковими на відповідній території. 

 

Акти префектів, видані на здійснення повноважень, визначених пунктами 1, 4 частини першої цієї статті, можуть бути скасовані Президентом України, а видані на здійснення повноважень, визначених пунктами 2, 3 частини першої цієї статті, – Кабінетом Міністрів України. Акти префектів, видані на здійснення повноважень, визначених пунктом 5 частини першої цієї статті, скасовуються Президентом України, а у визначених законом випадках – Кабінетом Міністрів України.

 

Стаття 121. Прокуратура України становить єдину систему, на яку покладаються:

Стаття 121. Прокуратура України становить єдину систему, на яку покладаються:

5) нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами.

 

Виключається

 

 

Розділ IX

ТериторіальнийустрійУкраїни

Розділ ІХ. Адміністративно-територіальний устрій України

 

 

Стаття 132. Територіальний устрій України грунтується на засадах єдності та цілісності державної території,поєднання централізації ідецентралізаціїу здійсненні державноївлади,збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів,з урахуваннямїхісторичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.

Стаття 132. Адміністративно-територіальний устрій України грунтується на засадах єдності та цілісності державної території, децентралізації влади,повсюдності та спроможності місцевого самоврядування, сталого розвитку адміністративно-територіальних одиницьз урахуванням історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.

Стаття 133. Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області,райони,міста, райони в містах, селища і села.

Стаття 133.Систему адміністративно-територіального устрою України складаютьадміністративно-територіальні одиниці: громади,райони,регіони.

До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь.

 

Виключається

 

Територія України поділена на громади. Громада є первинною  одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України.

 

Декілька громад становлять район.

 

Автономна Республіка Крим та області є регіонами України.

Міста Київ та Севастополь мають спеціальний статус, якийвизначаєтьсязаконамиУкраїни.

Особливості Києва, Севастополя у системі адміністративно-територіального устрою Українивизначаютьсяокремимизаконами.

 

Порядок утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж, найменування і перейменування громад, районів, областей, а також порядок утворення, найменування і перейменування та віднесення поселень (сіл, селищ, міст) до відповідної категорії визначаються законом.

 

Зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

 

 

Стаття 140. Місцеве самоврядуванняє правом територіальної громади – жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста –самостійновирішувати питаннямісцевого значення в межах Конституції і законів України.

Стаття 140.Територіальна громада здійснюємісцеве самоврядуванняяк безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування шляхомсамостійногорегулювання суспільних справмісцевого значеннята управління нимив межах Конституції і законів України.

 

Територіальну громаду становлять мешканці поселення чи поселень відповідної громади.

Особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.

 

Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Територіальна громада здійснює місцеве самоврядування безпосередньо шляхом місцевих референдумів та в інших формах, визначених законом.

Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

 

Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад.

 

 

Органами місцевого самоврядування громади є рада громади як представницький орган та виконавчі органи місцевого самоврядування громади.

 

Виконавчі органи місцевого самоврядування громади є підконтрольними і підзвітними раді громади.

 

Голова громади головує на засіданнях ради громади, очолює виконавчий орган місцевого самоврядування громади.

 

Районна, обласна рада, їх виконавчі комітети є органами місцевого самоврядування, що відповідно представляють і реалізують спільні інтереси територіальних громад району, області.

 

Статус голів громад, депутатів рад громад, районних, обласних рад, порядок утворення, реорганізації та ліквідації виконавчих органів місцевого самоврядування громади, виконавчих комітетів районних, обласних рад, обсяг їх повноважень визначаються законом.

Сільські, селищні, міські ради можуть дозволяти за ініціативою жителів створювати будинкові, вуличні, квартальні та іншіоргани самоорганізації населення і наділяти їхчастиною власної компетенції,фінансів, майна.

Рада громади сприяє діяльності створених відповідно до закону та статуту територіальної громадиорганів самоорганізації населення із цією метоюможенаділяти їх фінансами та майном.

 

 

 

Стаття 141.Право голосу на виборах голови громади, депутатів ради громади, районної, обласної ради мають мешканці відповідної громади (громад) – громадяни України, які досягли на день проведення виборів вісімнадцяти років і не визнані судом недієздатними.

Стаття 141. До складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, областіна основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування.Строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п'ять років. Припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради має наслідком припинення повноважень депутатів відповідної ради.

Територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємногоголосування відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п'ять років.

Голова громади, депутати ради громади, районної, обласної ради обираються на вільних виборахна основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

 

Головою громади, депутатом ради громади, районної, обласної ради може бути обраний громадянин України, який досяг на день проведення виборів вісімнадцяти років, не визнаний судом недієздатним. Не може бути обраним головою громади, депутатом ради громади, районної, обласної ради громадянин, який відбуває покарання за вчинення злочину чи має судимість за вчинення умисного злочину.

 

Порядок обрання депутатів районних і обласних рад забезпечує представництво територіальних громад у межах відповідного району, області і визначається законом.

 

Строк повноважень голови громади, депутатів ради громади, районної, обласної ради, обраних на чергових виборах, становить чотири роки.

 

Підстави і порядок дострокового припинення повноважень голови громади, депутата чи складу ради громади, районної, обласної ради визначаються Конституцією і законами України.

Чергові виборисільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голіввідбуваються в останню неділю жовтняп'ятогороку повноваженьвідповідної ради чи відповідного голови,обраних на чергових виборах.

Чергові вибори депутатівусіх рад громад, районних, обласних рад, голів громадвідбуваються в останню неділю жовтнячетвертогороку повноваженьорганів місцевого самоврядування,обраних напопередніхчерговихмісцевихвиборах.

 

Позачергові вибори голови громади, депутатів ради громади, районної, обласної ради проводяться не пізніше 180 днів з дня дострокового припинення повноважень голови громади, складу ради громади, районної, обласної ради, а у разі дострокового припинення повноважень в порядку, передбаченому статтею 144 цієї Конституції, – не пізніше 120 днів з дня такого припинення.

 

Статус голів, депутатів і виконавчих органів ради та їхні повноваження, порядок утворення, реорганізації, ліквідації визначаються законом.

 

Голова районноїтаголова обласної радиобираються відповідною радою і очолюють виконавчий апарат ради.

Районна рада, обласна рада обирає зі свого складу відповідноголову районноїради,голову обласної ради.

 

Районна рада, обласна радапризначає і звільняє голову виконавчого комітету ради і за його поданням формує склад цього органу.

 

Голова громади, депутати ради громади, районної, обласної ради не можуть мати іншого представницького мандата.Інші вимоги щодо несумісності мандата голови громади, депутата ради громади, районної, обласної ради визначаються законом.

 

Стаття 142. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів,інші кошти,земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громадсіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Стаття 142. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є:

1) земля, рухоме і нерухоме майно, природні ресурси,інші об'єкти,що є укомунальнійвласності територіальної громади;

2)місцеві податки і збори, частина загальнодержавних податків та іншідоходи місцевих бюджетів.

 

Об'єкти спільної власності територіальних громад перебувають в управлінні районної чи обласної ради та утримуються за рахунок коштів відповідно районного чи обласного бюджету.

 

Держава забезпечує сумірність фінансових ресурсів та обсягу повноважень органів місцевого самоврядування, визначених Конституцією та законами України.

 

Зміна компетенції органу місцевого самоврядування здійснюється з одночасними відповідними змінами у розподілі фінансових ресурсів.

 

Держава компенсує витрати органів місцевого самоврядування, спричинені рішеннями органів державної влади.

Територіальні громадисіл, селищ і містможуть об'єднувати на договірних засадах об'єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, організацій і установ, створювати для цього відповідні органи і служби.

Територіальні громади можуть об'єднувати на договірних засадах об'єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, організацій і установ, створювати для цього відповідні органи і служби.

Держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.

 

Стаття 143. Територіальні громадисела, селища, містабезпосередньо або черезутворені ними органимісцевого самоврядування управляютьмайном, що є в комунальній власності; затверджуютьпрограми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджуютьбюджетивідповіднихадміністративно-територіальних одиницьі контролюютьїхвиконання; встановлюють місцеві податки і зборивідповідно до закону; забезпечуютьпроведеннямісцевих референдумів тареалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовуютьта ліквідовуютькомунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюютьконтроль за їх діяльністю; вирішуютьінші питання місцевого значення, віднесені законом доїхньоїкомпетенції.

Стаття 143. Територіальна громада безпосередньо або через органи місцевого самоврядування громадивідповідно до закону:

1) управляємайном, що є в комунальній власності;

2) затверджуєбюджет відповідної громади і контролює його виконання;

3) затверджує програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюєїхвиконання;

4) встановлює місцеві податки і збори;

5) забезпечує реалізацію результатівмісцевих референдумів;

6) утворює, реорганізовуєта ліквідовуєкомунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюєконтроль за їх діяльністю;

7) вирішуєінші питання місцевого значення, віднесені законом доїїкомпетенції.

Обласніта районнірадизатверджуютьпрограми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних областей і районів та контролюють їх виконання;затверджуютьрайонні і обласнібюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами абодля виконання спільних проектівта зкоштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетівдля реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм,та контролюютьїхвиконання; вирішуютьінші питання, віднесені законом доїхньоїкомпетенції.

Обласна, районнарада:

1) затверджуєобласний, районний бюджетдля виконання спільних проектів,у тому числіза рахуноккоштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів, та контролює йоговиконання;

2) вирішуєінші питання, віднесені законом доїїкомпетенції.

Обласна рада затверджує регіональну програму соціально-економічного та культурного розвитку області і контролює її виконання.

 

Розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування громад, районів, областей визначається законом на основі принципу субсидіарності.

Органам місцевого самоврядуванняможутьнадаватися закономокремі повноваження органів виконавчої влади. Держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету Україниабо шляхом віднесення до місцевого бюджету у встановленому законом порядку окремих загальнодержавних податків,передає органам місцевого самоврядування відповідні об'єкти державної власності.

Виконавчиморганам місцевого самоврядування громади, виконавчим комітетам районної, обласної ради відповідно до законуможутьбути делегованіокремі повноваження органів виконавчої влади. Держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України, передає органам місцевого самоврядування відповідні об'єкти державної власності.Такі повноваження можуть бути відкликані з підстав і в порядку, що визначені законом.

Органи місцевого самоврядуванняз питань здійснення ними повноважень органів виконавчої влади підконтрольнівідповідниморганам виконавчої влади.

Виконавчі органи місцевого самоврядування громади,виконавчий комітет районної, обласної радиз питань здійснення нимиделегованихповноважень органів виконавчої владиєпідконтрольнимиорганам виконавчої влади, що делегували такі повноваження.

 

Стаття 144. Органи місцевого самоврядуванняв межах повноважень, визначених законом,приймають рішення,які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Стаття 144.Територіальні громади, голови громад,органи місцевого самоврядуваннявідповідно до закону ухвалюють акти місцевого самоврядування,які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Рішення органівмісцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняютьсяу встановленому законом порядкуз одночасним зверненням до суду.

Дію актівмісцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам Українизупиняєпрефектз одночасним зверненням до суду.

 

У разі ухвалення головою громади, радою громади,районною, обласною радою акта, що не відповідає Конституції України, створює загрозу порушення державного суверенітету, територіальної цілісності чи загрозу  національній безпеці, Президент України зупиняє дію відповідного актаз одночасним зверненням до Конституційного Суду України, тимчасово зупиняє повноваження голови громади, складу ради громади, районної, обласної ради та призначає тимчасового державного уповноваженого. Тимчасовий державний уповноважений спрямовує та організовує діяльність відповідних виконавчих органів місцевого самоврядування громади, виконавчого комітету районної, обласної ради.

 

Конституційний Суд України розглядає таке звернення Президента України невідкладно.

 

У разі визнання Конституційним Судом України акта голови громади, ради громади, районної, обласної ради таким, що відповідає Конституції України, Президент України скасовує акт, виданий відповідно до частини третьої цієї статті.

 

У разі визнання Конституційним Судом України акта голови громади, ради громади, районної, обласної ради таким, що не відповідає Конституції України, Верховна Рада України за поданням Президента України достроково припиняє повноваження голови громади, ради громади, районної, обласної ради та призначає позачергові вибори у визначеному законом порядку.

 

Стаття 150. До повноважень Конституційного Суду України належить:

Стаття 150. До повноважень Конституційного Суду України належить:

1) вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність):

законів та інших правових актів Верховної Ради України;

актів Президента України;

актів Кабінету Міністрів України;

правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

1) вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність):

законів та інших правових актів Верховної Ради України;

актів Президента України;

актів Кабінету Міністрів України;

правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Ці питання розглядаються за зверненнями: Президента України; не менш як сорока п'яти народних депутатів України; Верховного Суду України; Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

Ці питання розглядаються за зверненнями: Президента України; не менш як сорока п'яти народних депутатів України; Верховного Суду України; Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

 

11) вирішення питання за зверненням Президента України про  відповідність Конституції України акта голови громади, ради громади, районної, обласної ради;

2) офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

2) офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

 

Розділ XV

ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

Розділ XV

ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

16. Чергові вибори Президента України після відновлення положень Конституції України в редакції від 28 червня 1996 року за Рішенням Конституційного Суду України від 30 вересня 2010 року № 20-рп/2010 у справі про додержання процедури внесення змін до Конституції України проводяться в останню неділю березня 2015 року.

16. Чергові вибори Президента України після відновлення положень Конституції України в редакції від 28 червня 1996 року за Рішенням Конституційного Суду України від 30 вересня 2010 року № 20-рп/2010 у справі про додержання процедури внесення змін до Конституції України проводяться в останню неділю березня 2015 року.

 

17. Після набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)":

 

1) наступні чергові місцеві вибори – вибори голів громад, депутатів рад громад, районних, обласних рад проводяться в останню неділю жовтня 2017 року.

 

Повноваження сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад, обраних на чергових виборах у жовтні 2015 року та місцевих виборах у період з жовтня 2015 року до жовтня 2017 року, припиняються з дня набуття повноважень відповідно головами громад, радами громад, районними та обласними радами, обраними на наступних чергових місцевих виборах у жовтні 2017 року;

 

2) Президент України за поданням Кабінету Міністрів України призначає на посади та звільняє з посад голів місцевих державних адміністрацій до призначення відповідних префектів;

 

3) тимчасово, до призначення префекта, повноваження, визначене пунктом 1 статті 119 та частиною другою статті 144 Конституції України, здійснює голова відповідної місцевої державної адміністрації;

 

4) Президент України до обрання на наступних чергових місцевих виборах у жовтні 2017 року голів громад, депутатів рад громад, районних, обласних рад здійснює повноваження, передбачені статтею 144 Конституції України, щодо актів, ухвалених відповідно сільськими, селищними, міськими головами, сільськими, селищними, міськими, районними і обласними радами. Призначені при цьому тимчасові державні уповноважені спрямовують та організовують діяльність виконавчих органів відповідної сільської, селищної, міської ради, виконавчого апарату відповідної районної, обласної ради.

 

Конституційний Суд України невідкладно розглядає відповідне звернення Президента України щодо актів сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських, районних і обласних рад.

 

У разі визнання Конституційним Судом України акта сільського, селищного, міського голови, сільської, селищної, міської, районної, обласної ради таким, що не відповідає Конституції України, Верховна Рада України за поданням Президента України достроково припиняє повноваження  відповідно сільського, селищного, міського голови, сільської, селищної, міської, районної, обласної ради та призначає позачергові вибори.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.