Новини

Зібрати першокласника за півтисячі або як живеться ужгородським батькам. ІНФОГРАФІКА

Ось уже минула половина серпня. Перший дзвінок не за горами, тож чимало батьків замислюються над покупкою шкільного приладдя. А от ужгородські супермаркети і ринки вже давно пропонують відповідний товар містянам.

Zaholovok.com.ua вирішив підрахувати вартість шкільного портфелика.

Для об'єктивної картини розрахуємо два варіанти: один для першaчкa, у котрого зовсім немає шкільного приладдя, і один для шестикласника, котрий вже має солідні залишки канцтоварів з попередніх років.

Проаналізувавши міські акції, ми вибрали найдешевші товари. Однак, зауважимо, що для такого набору батькам доведеться добре побігати Ужгородом. Окрім того деякі цінники дійсні лише у випадку придбання більшої кількості предметів.

Набір “Першокласник”

1. Для маленьких школярів невеликий ранець можна придбати від 170 гривень.
2. Пенал від 10 гривень
3. Щоденник 10 гривень
4. 10 зошитів по 12 листків 10х+1,5=15 гривень
5. Обкладинки для зошитів (10 штук) 7 гривень
6. Папка для зошитів 15 гривень
7. Обкладинки для підручників 20 гривень
8. Олівець з гумкою 2.5х6=15 гривень
9. Чинка 3 гривні
10. Ластик 1 гривня
11. Ручка кулькова 2х6=12 гривень
12. Лінійка 3 гривні
13. Циркуль 18 гривень
14. Папка для праці 12 гривень
15. Альбом для малювання на 12 листків 5 гривень
16. Кольорові олівці (набір з 12 штук) 14 гривень
17. Фломастери (набір з 12 штук) 15 гривень
18. Акварельні фарби 7 гривень або гуаш від 23 гривень
19. Пензлі (набір з 3-4 штук) 10 гривень
20. Кольоровий папір односторонній 5 гривень
21. Ножиці 14 гривень
22. Клей 3 гривні
23. Пластилін 17 гривень
24. Нотний зошит 5 гривень

Всього: 406 гривень

Аби збільшити зображення, потрібно затиснути праву кнопку миші і відкрити його у новій вкладці 

Набір “Шестикласник”

1. Для старших школярів ранці дорожчі, тож доведеться віддати зо 200 гривень.
2. Щоденник 10 гривень
3. 10 зошитів по 36 листків 10х+4=40 гривень
4. Обкладинки для зошитів (10 штук) 7 гривень
5. Папка для зошитів 15 гривень
6. Обкладинки для підручників 20 гривень
7. Олівець з гумкою 2.5х3=7.5 гривень
8. Ручка кулькова 2х6=12 гривень
9. Альбом для малювання на 12 листків 5 гривень
10. Кольоровий папір односторонній 5 гривень
11. Клей 3 гривні
12. Нотний зошит 5 гривень

Всього: 329,5 гривні

Не варто, втім, забувати, що через постійні зміни у предметах батькам часто доводиться купляти підручники. Окрім того частина уроків, як-от природознавство, вимагає вже готових зошитів. Підраховувати їх вартість недоцільно через надто велику диверсифікованість.

До слова, заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко запевнив, що у новому навчальному році всі школярі будуть забезпечені підручниками за рахунок держави.

Він зазначив, що кошти на придбання підручників для школярів будуть виділені за рахунок скорочення витрат на заробітну плату та соціальні гарантії народних депутатів на 131 млн грн. і на Секретаріат Кабінету міністрів - на 49 млн грн.

Разом з тим в Адміністрації президента допускають, що школярі можуть отримати підручники із запізненням, - зазначає УНІАН. 

Так, минулого року зміни у програмі змусили чимало батьків прямо-таки полювати за книгами.

Оскільки рік навчання мого сина припадав на чергові зміни у навчальних програмах і нових підручників випускати міністерство не передбачало, то створився дефіцит книжок якраз для 4-го класу. Довелося купувати. При цьому підручники не всіх предметів були у продажу. Одну навіть замовляли з книгарні Берегова. Кожна книжка коштувала близько 60-70 грн. (рік тому)”, - пригадує ужгородка Ірина.

У копієчку влетить також і форма для школярів. Добре, якщо школяр не росте надто активно, адже тоді одного костюма вистачить і на два-три роки. Однак, деякі хлопчики і дівчатка ростуть не по роках, тож тут гардероб доводиться оновлювати щороку.

Вартість шкільної форми дуже сильно коливається. Десь її замовляють спільно для всього класу, десь батьки мають право вибору... У будь-якому випадку, доведеться заплатити від 200-250 гривень. Окремі розцінки мають блузи, спідниці, штани і піджаки. Більш вигідно купляти костюм трійку. До того ж можна зекономити, придбавши вже вживану форму, таких у мережі вистачає. Але оскільки продають їх нерідко через швидкий ріст дітей, стан такої форми переважно хороший.

Форма у нас, в принципі, була ще з першого класу. Ми хотіли брати нову, але подивилися ціни на одеському ринку «Сьомий кілометр». Там за 1100 гривень була форма на малого. У нас не дивилися, якщо чесно. Вирішили, що певний період син походить у старій формі, а за декілька місяців чи півроку купимо йому нову. А приладдя всяке: зошити, кольоровий папір, ручки ми закупили на орієнтовно 500 гривень”, - ділиться деталями шкільної підготовки ужгородець Олександр.

Окремо варто згадати і про імовірну покупку спортивної форми та взуття. Їх вартість сильно різнитиметься залежно від якості. Втім, форму, як і костюм можна носити декілька років.

Нова мода також передбачає, що 1 вересня школярі масово вдягаються у вишиванки чи певний одяг з цією атрибутикою. Швидше за все чинні школярі таким добром уже забезпечені. А от тим хто тільки йде у 1 клас доведеться витратитися. Оскільки ще є час, дешеві вишиванки через Інтернет можна замовити від 100 гривень. У магазинах Ужгорода же доведеться заплатити, залежно від місця, і 200 гривень.

Підраховувати загальну кількість всіх витрат, як то заведено у подібних публікаціях не будемо. Надто вже різні суми у різних вікових категорій. Багато витрат є строго індивідуальними, адже за спідницю для дочки можна дати і 1000 гривень, і 200. A скільки ще грошей іде на школяра, які не є строго шкільними. Ті ж самі туфлі. Вони і для школи потрібні, і для буденного життя... Тож наостанок порадимо батькам не лінуватися у пошуках дешевших товарів, але також і знаходити баланс між ціною та якістю.

Ярина Денисюк, спеціально для Zaholook.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.