Завтра дружині класика закарпатської літератури Івана Чендея виповнюється 90!

Завтра дружині класика закарпатської літератури Івана Чендея виповнюється 90!

У п’ятницю, 22 серпня, виповнюється 90 років з дня народження Марії Іванівни Чендей.

Дружина класика закарпатської літератури ХХ століття, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка народилася в родині відомого просвітянина Івана Пекаря з села Чинадієво на Мукачівщині, закінчила учительський інститут в Ужгороді та педагогічний інститут у Черкасах.

Все життя пані Марія пропрацювала вчителем російської мови та літератури ужгородської загальноосвітньої школи №10. Була першим читачем і порадником свого відомого чоловіка. У страшні часи цькувань та переслідувань Івана Чендея підтримувала його морально і забезпечувала матеріальне життя родини.Пані Марія вірила, що колись «Чендея вивчатимуть у школі», а тому у хвилини розпачу і зневіри завжди твердила: «Сідай за стіл і пиши! Колись надрукують. Час усьому суддя!»

Сьогодні Марія Іванівна активно слідкує за подіями в Україні,слухає радіо,читає пресу та твори сучаснихукраїнських письменників. Разом із донькою Марією та її родиною впорядковують архів Івана Чендея. Дониніжиттєвим кредо Марії Іванівни залишається твердження: «Найбільшим досягненням людини є її знання!»

Редакція Zaholovok.com.ua вітає пані Марію з високим ювілеєм, бажає здоров’я та Божої благодаті!

Оксана Гаврош

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...