Новини

Закарпаття тимчасово порине у Середньовіччя

Навесні на Закарпатті відбудеться Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош». Подібний захід проходитиме в області і збере на території Чинадіївського замку поблизу Мукачева не тільки лицарські клуби Закарпаття, але й Угорщини і Словаччини.  Мета фестивалю - оживити Середньовіччя на території Закарпаття. Про деталі свята розповіли в Ужгородському прес-клубі його організатори.



Йосип Бартош, орендар Чинадіївського замку каже: «Часто гості замку цікавляться його історією, а вона дуже захоплююча — часом романтична, часом навпаки.  Нещодавно у нас відбулася зустріч лицарів ордену Паладинів і склалося відчуття, що замок справді ожив. Це наштовхнуло нас на більш сміливий крок – організувати фестиваль середньовічної культури. Він відбудеться 19-20 травня. У ці дні святкуємо і день замку, і свято його покровителя – весняного Миколая, і день народження княгині Ілони Зріні. Саме у цьому замку відбулася її зустріч з майбутнім чоловіком, що змінила долю цілого народу. Крім того, у ці дні – річниця освячення каплиці замку. Тож ми зібрали ці дати та приурочили фестиваль до них».
Програму фестивалю, за словами членів оргкомітету Ігоря Гуледзи та Юрія Славіка, буде насиченою. У замку покажуть лицарські бої (вони вже частково демонструвалися на інших святах в області), вогняне шоу, автентичну кухню часів Середньовіччя, танці, атрибутику військової справи, відбудеться і тематичний ярмарок. Тобто намагатимуться відродити основні елементи середньовічної культури.


«Закарпаття донедавна (до 2009 року) не мало жодного клубу історичної реконструкції, незважаючи на історію. Навіть на Сході України, де немає середньовічних замків, діяли по декілька клубів реконструкції саме періоду Середньовіччя. Таку ситуацію вирішили змінити в Ужгороді та Мукачеві, де заснували клуби «Меч Оріона» та «Веремій». У є чудова культура, збережені замки, тому не працювати над цією темою просто гріх», - розповів Юрій Славік.

Ігор Гуледза зауважив, що організатори намагаються підготувати все на найвищому рівні, уникнути помилок інших фестивалів. «Українські реконструктори для власного розвитку намагаються потрапити на подібні фестивалі у Європі. Закарпаття має зручне географічне розташування і могло б стати осередком для таких зустрічей».

Йосип Бартош зауважив: «Люди нерідко асоціюють замки із тортурами, володарями-деспотами  чи й вампірами, але це неправда. Замки були осередками культури, воєнної техніки. До речі, реконструктори показують, що у ті часи була зовсім інші культура, наприклад, у відносинах між людьми, у ставленні чоловіків до жінок. Сподіваємося, що фестиваль посприяє і тому, щоб відновити найкращі риси середньовічної культури у сучасному житті».

Для гостей фестивалю передбачені майстер-класи, щоб не тільки показати, а й активно залучити відвідувачів до цього дійства.
На фестивалі очікують щонайменше тисячу осіб. Для тих, хто приїде на 2 дні, відведуть територію для наметового містечка.

«Цей фестиваль неможливо пропустити, оскільки подібне свято відбувається в області вперше. І зовсім відрізняється від фестивалів, які вже є на Закарпатті», - наголосив Юрій Славік.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.