Новини

Закарпаття, Словаччина та Угорщина розробляють туристичний маршрут «Місцями слави Ракоці»

«Місцями слави Ракоці» – транскордонний туристичний шлях, який розробляється провідними туризмознавцями Угорщини, Словаччини, Румунії та України презентують у квітні 2013 року. Основна метою цього проекту є розвиток та промоція транскордонного туризму в Карпатському регіоні як унікальному просторі культурно-історичної спадщини.

 

Як розповів Zaholovok.com.ua завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор, у рамках міжнародної співпраці між  Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Україною спеціалістами розробляється новий туристичний продукт під назвою «Місцями слави Ракоці». «Цей шлях присвячений династії Ракоці і визвольній війні  1703 -1711років під проводом Ференца ІІ Ракоці. У маршрут включені точки перебування з усіма анімативними засобами, продуктами, послугами, закладами розміщення харчування. Це, зокрема, місто Мукачево – Мукачівський  замок, місто Ужгород – Ужгородський замок, замок у Чинадієві, а також дотичні точки, де перебував Ференц Ракоці: села  Довга, Завацька, Вільшани, Вілок та інші, - каже Федір Шандор.

 В Угорщині маршрут пов'язаний з містом Шарошпоток, де розташовано родинний замок Ракоці, і місцями битв. У Словаччині – це, в першу чергу, замок Борша, де народився Ракоці та місто Кошіце, де знаходиться його тіло після поховання.

«Такий туристичний шлях уже давно всі очікували, - каже науковець -  на останньому семінарі- конференції  у місті Шарошпоток всі сторони досягли спільної згоди стосовно історичної документації, яка буде висвітлюватися та почали розробляти анімативні та атрактивні послуги, продукти до цього маршруту . Маршрут буде презентований у квітні 2013 року. Проходитиме на Закарпатті, у Словаччині та Угорщині. Здійснювати його будуть туристичні оператори, яким матеріал передадуть у вигляді підручників, буклетів, карт і так далі. З боку України документацію розробляє Агенція  «21 століття», Мукачівський замок Паланок, кафедра туризму УжНУ  і громадська організація «Панонія». З боку угорців - музей у Шарошпотоку і музей у Кошіце».

 Передбачено також спільні стажування працівників музейних установ, складання і упорядкування туристичного путівника «Об’єктами спадщини Ракоці», упорядкування туристичних буклетів. Кожна з країн-партнерів мають свою ділянку роботи по своїй місцевості.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.