Новини

Закарпатцям розповіли, що робити із поміченими гривнями

Нещодавно з'явилася інформація, що зі східних регіонів України потрапляють гривневі купюри, які банки помітили спеціальною фарбою, не змігши вивезти. Zaholovok.com.ua з'ясував, що потрібно робити закарпатцям у разі виявлення «помічених грошей».

Як розповіла у коментарі Zaholovok.com.ua прес-секретар закарпатського ПриватБанку Ольга Капітан, наразі час гривневі купюри, які помічені спеціальною фарбою, не виявлені у відділеннях ПриватБанку в Ужгороді.

«Під час відкриття незаконним способом інкасаторського сейфу, купюри пошкоджуються антиграбіжницьким розчином. Ця фарба може бути синього або червоного кольору.Громадянин, в разі виявлення пошкодженої фарбою купюри, повинен звернутись в регіональне управління НБУ з відповідною заявою», – каже Ольга Капітан.  

Щодо того, чи справді банки блокують картки у разі, коли поповнення здійснюється саме такими купюрами,  пані Ольга зазначає: «Через банкомати ПриватБанку отримати помічені купюри неможливо. Але так, після виявлення  таких  купюр в терміналі, згідно з вимогами дотримання фінансової безпеки, картка клієнта, що вніс купюри, помічені спеціальною фарбою, буде заблокована. Банк ініціюватиме проведення службового розслідування такого факту з повідомленням відповідальних органів державної безпеки», – каже Ольга Капітан.  

«Помічені купюри можуть бути і справжніми банкнотами. Справжні гроші не повинні бути залиті фарбою, однак існує низка й інших способів, як відрізнити справжні гривні від фальшивих. Насамперед, справжня купюра на дотик шорсткувата, фальшива - гладенька. На гривні обов’язково мають бути номер, захисна стрічка, яку можна побачити на світлі. Особливу увагу треба приділити наявності водяних знаків - посередині лівої грані купюри, а також в районі обличчя тієї особи, портрет якої зображено на гривні. Папір має бути одного кольору. На фальшивих грошах зазвичай колір відрізняється від стандартного кольору, характерного саме цій купюрі.

Якщо власник сумнівної купюри не може самостійно визначити її справжність чи фальшивість, він може звернутись до спеціалістів. У будь-якому відділенні ПриватБанку працівники допоможуть скласти акт на безкоштовну експертизу купюри. Експертизу проводить НБУ не більше, ніж два тижні. За результатами справжню банкноту повертають її власнику, а у випадку виявлення фальшивки купюру вилучають і видають документ про проведення експертизи»,  – пояснює Ольга Капітан.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.