Новини

Закарпатцям радять не поспішати з покупкою ранніх овочів

Про це під час круглого столу в Ужгороді говорили спеціалісти з інфекційних хвороб, отруєнь, токсичних речовин тощо.


Із журналістами спілкувалися Ілиньо Віктор Андрійович - лікар-токсиколог ЗОКЛ ім.А.Новака, Гiба Світлана Михайлівна - головний спеціаліст Головного управління держсанепідемслужби в Закарпатській області, Рішко Ярослава Федорівна – обласний гастроентеролог, Поляк Михайло Амброзійович – головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні, обласний інфекціоніст .

За їх словами справа покупки якісних продуктів, перш за все, залежить від людини.

Покупець вже на місці бачитиме вид магазину, чистоту, охайність продавця, наявність рукавичок тощо.

“Незважаючи на те, що у нас скрута, потрібно думати, що їсте”, -наголосили експерти

Вони також закликали закарпатців не ходити на стихійні ринки.

“Є супермаркети, де санітарні норми все-таки виконують краще, ніж на стихійних ринках”, - наголосили спеціалісти. 

Продукція на стихійних ринках небезпечна тим, що часто її вирощують з використанням хімічних добрих. Адже продавці хочуть, аби їх товар виглядав краще і був готовим до продажу якнайшвидше. Особливо не варто ризикувати ранніми овочами, котрі, за словами експертів, майже всі вирощуються з використанням нітратів. Визначити їх може хіба хімічна експертиза. А от зовнішньо вміст нітратів визначити неможливо. Хоча дієвими є побутові нітратоміри. Вони показують правильний рівень, от тільки при покупці такого варто попросити у продавця довідку про цей товар.

Важливим фактором здорового харчувяння і безпечної їжі є і розвиток суспільства у цілому, адже від цього залежать системи виготовлення, транспортування населення. Суттєво і те, як дотримуються санітарних норм самі люди.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.