Новини

Закарпатський народний хор зіграє концертну програму 1946 року

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція керівників Закарпатського народного хору, який 19 червня в Ужгороді відтворить перший історичний концерт колективу, що відбувся у 1946 році.

Наталія Петій-Потапчук, художній керівник та головний диригент Державного Заслуженого Академічного Закарпатського народного хору України розповіла, що 19 червня, на свято Русалля, Закарпатський народний хор організовує незвичну акцію для ужгородців та гостей міста з нагоди 70-річного ювілею колективу, до річниці проведення першого історичного концерту хору у 1946 році та до 120-річчя від дня народження Петра Милославського (перший керівник хору, відомий фольклориста і музикознавця).

«Ми не тільки відтворимо історичний концерт, але й атмосферу тих часів, - розповіла Наталія Петій-Потапчук.- Ми віднайшли окремі твори, будуть виконані також танці, зокрема, «увиванець». Історичний концерт відбудеться о 18.00 у колишньому драмтеатрі, зараз це театр ляльок «Бавка». У ті часи не було сценічних костюмів, всі були в автентичних. Ми Тому ми будемо у вбранні з фондів Закарпатский музею народної архітектури та побуту, дякуємо музею! Не було тоді у хору оркестру, тільки простий супровід: під баяни, акордеони. Все буде відбуватися, як це було у далекому 1946 році».

Хор крім концерту хоче відтворити атмосферу тогочасного Ужгорода. Тому о 17.00 19 червня організовує арт-моб і запрошує всіх жителів приєднатися і вийти на площу Театральну у вбранні, яке носили у 40-их роках минулого століття.

«Хочемо наблизити місто ненадовго до того часу. Розробили певний сценарій, у нас будуть актори театру ляльок, тому всі зможуть побачити історичні постаті: того ж Петра Милославського, першого мера Петра Сову, А.Ерделі, А.Коцку, Й.Бокшая і багато інших,- каже Наталія Петій - Потапчук. – Ми також співпрацюємо з модельною школою Анною Феєр, які долучаться до створення атмосфери тогочасного Ужгорода. Хочеться, щоб публіка, яка прийде, підготувалася, віднайшла із старих скринь капелюшки і вишиваночки». До речі, хор обіцяє призи для тих, хто серйозно підійде до справи і підготує відповідний одяг.

Після закінчення історичного концерту о 19.30 на площі Фенцика (біля філармонії) відбудеться великий концерт Закарпатського народного хору.
Ольга Свида, директор-розпорядник Закарпатського народного хору зауважила, що всі артисти хору активно підтримали ідею керівника та головного диригента щодо організації незвичної та цікавої акції. «Дуже приємно, що не тільки керівний склад, а всі беруть участь у підготовці, шукають костюми, - каже Ольга Свида. - Коли ми приміряли давні костюми, відчували піднесення і трепет, бо це вбрання носили ще наші бабусі і дідусі. Переконана, що цей проект буде цікавий всім: і гостям, і жителям Ужгорода».

За словами Ольги Свиди, у приміщенні театру «Бавка», де проходитиме концерт (приміщення надали безкоштовно для такої імпрези) відбудеться також виставка фото Ужгорода тих років минулого століття, можна буде побачити першу афішу Закарпатського народного хору, костюми, в яких виступали артисти.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.