Закарпатський гід назвав 5 основних плюсів роботи екскурсовода

Закарпатський гід назвав 5 основних плюсів роботи екскурсовода

Орест Когут, відомий закарпатський гід, екскурсовод, керівник Клубу піших туристів у День екскурсовода розповів Zaholovok.com.ua про основні плюси своєї роботи.

«У першу чергу, це можливість вивчення рідного краю, пізнання нового, саморозвиток, спілкування і соціальний фактор – виховання, формування екскурсійної культури, відношення людей один до одного, руйнування стереотипів і міфів, що часто витають серед туристів», – каже Орест Когут.  

Найулюбленіші природні туристичні місця Ореста, це, за його словами, околиці Колочави, Боржава з пилипецької сторони, Національний природний парк «Зачарований край». «Крім того, маю найулюбленіші локації, об’єкти – Парк Шенборна, як зона відпочинку, замок Сент-Міклош у Чинадієві, а також винні погреби приватних виноробів. В Ужгороді – кондитерська «Штефаньо», – каже Орест Когут.  

Щодо смаків та зацікавленості туристів, які приїжджають на Закарпаття, Орест зазначає, що зараз стає дуже популярним активний пішохідний туризм, але з легкими маршрутами – щоб і в Карпатах побути, і пейзажами помилуватися, але щоб це не було надто важко у фізичному плані. «Дуже популярні комбіновані тури, з екскурсіями і прогулянками, де є можливість милуватися природою, гори стають доступніші. Залишаються дуже популярними добре доступні природні об’єкти – озера, водоспади, скельні виступи, місця з мальовничими краєвидами –  Поляна конання на Свалящині, наприклад, Синевирський перевал.  Популярні тури по Карпатах, які не вимагають особливої фізичної підготовки. Люблять туристи дуже наші природні мінеральні води у селах Келечин, Сімер», – розповідає Орест Когут.

 Запитання про атмосферу у середовищі закарпатських екскурсоводів, Орест відповідає: «Є взаємодопомога і здорова конкуренція. Розумне ставлення до роботи і співпраця. Зараз всі націлені на саморозвиток. І конкуренція – вона не фінансова, а якісна, тобто, всі розуміють, що треба працювати над собою і бути у чомусь унікальним: чи комбіновані маршрути у гори, чи театралізовані екскурсії, чи тематичні екскурсії і так далі. І це бажання до саморозвитку – це великий плюс», – вважає Орест Когут.

 Zaholovok.com.ua принагідно вітає усіх закарпатських гідів та екскурсоводів зі святом!

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання