Закарпатські рятувальники застерігають водіїв щодо ожеледиці на автошляхах

Закарпатські рятувальники застерігають водіїв щодо ожеледиці на автошляхах

З погіршення погодних умов (сильні снігопади, ожеледиця на автошляхах) актуальним на сьогоднішній день залишається питання безпеки на дорогах державного та комунального значення.


Щоб попередити негативні наслідки на дорогах, Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до громадян із застереженням бути обачними та обережними. Завжди варто пам’ятати, що за поганої поди найкращий вихід із ситуації – відмова від поїздки. Якщо ж її не можна скасувати, то водіям потрібно бути дуже уважними та неухильно дотримуватися усіх правил дорожнього руху, щоб не потрапити в небезпеку.

Пам'ятайте, що на слизькій дорозі не можна гальмувати різко. Не можна робити різких маневрів, їздити на великій швидкості, варто уникати обгонів. Будьте особливо уважні при русі на мостах та естакадах. Зверніть увагу, що в умовах поганої видимості пішоходи гірше орієнтуються на дорозі. Існує велика загроза, що люди, які переходять дорогу, можуть підсковзнутися і впасти, тому наближаючись до пішохідних переходів, знижуйте швидкість до мінімуму.

При підготовці до їзди взимку необхідно підготувати транспортний засіб, а саме провести заміну шин автомобіля відповідно до сезону. В автівці водіям слід завжди мати снігову лопату, трос, термос із гарячим чаєм, заряджений мобільний телефон, теплі речі та достатній запас пального для можливості зігрітися у разі потрапляння у сніговий замет.

Зонами підвищеної небезпеки на Закарпатті є гірські перевали, де існує ризик утворення транспортних заторів. У зв’язку з цим при перетині таких небезпечних ділянок водіям слід бути особливо пильними. Власникам великогабаритних транспортних засобів необхідно подбати про обладнання автомобілів ланцюгами проти ковзання, лопатами для відкидання снігу, перевірити наявність крюків та тросів для буксирування.

Якщо з вами в дорозі трапилася надзвичайна подія та  потребуєте допомоги рятувальників, то телефонуйте за єдиним номером «101», або ж за номером (0312) 64-30-49 чергових Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, - інформує У ДСНС України у Закарпатській області.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання