Новини

Закарпатські пільговики з доходом понад 1700 гривень втратять право на допомогу

Про це розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ганна Морозюк.

У грудні 2014 року ВРУ внесла зміни до багатьох законодавчих актів за відмінила дію частини з них. Найбільш важливо те, що з липня 2105 пільги стали залежати від рівня доходів закарпатців. Йдеться про пільги на житлові послуги, комунальні послуги, зокрема і на тверде паливо та скраплений газ.

Всім працівникам міліції, за виключенням ветеранів та їх вдів, обмежується якщо доходи перевищують податкову соціальну пільгу, тобто якщо їх середньомісячний дохід за останні півроку на одну особу не більше 1700 гривень.

Закарпатці, які постраждали наслідок аварії на ЧАЕС також отримуватимуть пільги залежно від рівня доходів за виключенням інвалідів 1 та 2 категорії. Майже те саме стосується і ветеранів війни.

Всі пенсіонери матимуть право на пільги виключно у залежності від мінімальної податкової соціальної пільги. Так само віднині норма діятиме для пенсіонерів-освітян, бібліотекарів, працівників культури на пенсії тощо. Окрім того торкеться вона і багатодітних сімей, дитбудинків сімейного типу, прийомних сімей у трьома і більше дітьми.

Згідно закону, до складу сім’ї пільговика входять сам пільговик, його дружинам діти до 18 років у непрацездатні батьки. Їх сукупний дохід складатиме пенсія, зарплата, стипендія, грошове забезпечення, доходи від підприємництва та інші види соцдпопомоги.

При цьому якщо пільговики та члени їх родин, якщо вони мають доходи відмінні від пенсії та соцдопомог, вони мають подати до управлінь соціального захисту податкові декларації, а також довідки про доходи.

Не потрібно звертатися до управління соцдопомоги одиноким пенсіонерам.

Важливо також, що у разі вказання недостовірних даних, пільговик повинен буде повернути кошти державі.

Ганна Морозюк вважає, що на Закарпатті буде багато людей, які втратять право на пільги через розмір доходів. Наприклад, у силових структур розмір пенсій часто вищий за податкову соціальну пільгу. У нашій області наразі є 290 тисяч потенційних пільговиків, однак визначити, хто саме з них отримає пільги неможливо, адже для цього потрібно вивчити податкові декларації та знати доходи цих людей. .
Загалом же на отримання пільги закарпатцям дали три місяці: липень, серпень і вересень. Незалежно від часу звернення, пільги краяни зможуть отримати з 1 липня. Втім, червневі квитанції пільгам не підлягають. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.