Закарпатські митники вилучили в українця пневматичну гвинтівку

Напередодні працівники Закарпатської митниці ДФС вилучили у громадянина України пневматичну гвинтівку у пункті пропуску «Малий Березний».


Громадянин перетинав кордон, рухаючись з Чехії до України, за кермом автомобіля ««OPEL VEKTRA»» та обрав для проходження зону спрощеного митного контролю — «зелений коридор».

Проте інспектори митниці, враховуючи ризики, все ж таки вирішили оглянути автівку, перевівши автомобіль для здійснення поглибленого огляду в «червоний коридор». Таким чином в багажному відсіку авто, серед особистих речей, було виявлено пневматичну гвинтівку, виготовлену з металу чорного кольору, з маркуванням «NATSAN» «STRIKER EDGE WYLACZNY DYSTRYBUTOR». Виявлений предмет, українець не приховував та визнав своєю власністю. За його словами, вартість гвинтівки становить 50 Євро, що згідно з курсом НБУ станом на 24 грудня 2015 року становить 1255,19 грн.

Однак, відповідно до п.2 ч.1 ст 196 МК України, через митний кордон не можуть бути пропущені товари, на пропуск яких, відповідно до закону, потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів. На момент переміщення через митний кордон України на вказану гвинтівку були відсутні будь-які дозвільні документи.

Зауважимо, що відповідно до пункту 8.1 наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів» від 21.08.1998 року № 622, дозвільна система поширюється на зброю, яку намагався ввезти громадянин України.

Таким чином, громадянин України не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей про предмети, які є обмежені для переміщення через митний кордон України.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України товар, безпосередній предмет порушення митних (пневматична гвинтівка) – вилучено, - пише відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання