Новини

Закарпатські лікарі розповіли про нові методики лікування псоріазу

За даними Української Асоціації псоріазу, в Україні 1,5 мільйони людей мають ці хворобу.

У середу, 29 жовтня, до Міжнародного дня псоріазу д.м.н., професор, обласний дерматовенеролог Юрій Андрашко розповів про новітні методики лікування хвороби, про спільні напрацювання науковців та медиків у подоланні цієї патології, - повідомляє прес-центру УОЗ. 

Псоріаз - хронічне захворювання шкіри яке виникає внаслідок спадкової схильності під дією різноманітних пускових чинників. Основні з них цестрес, інфекційні захворювання, похибки в дієті, зловживання алкоголем та куріння. Псоріаз характеризується появою на шкірі висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації) з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементіввисипу. В залежності від форми захворювання та перебігу локалізація, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватись в достатньо широких межах. Висип може не викликати субєктивних відчуттів, а може супроводжуватись свербіжем, шкіра уражена бляшками может ріскатись і кровити, а в окремих випадках висип може набувати мокнучого характеру, щосвідчить про стрімкий, агресивний перебігзахворювання.

В Україні за данимиУкраїнськоїАсоціаціїПсоріазуприблизно 1.5 млн. хворих на псоріаз

За данимиМіжнародної Федерації псоріатичних асоціацій в світі налічується 125 млн. людей хворих

Псоріаз є незаразною хворобою.

Псоріаз це пожиттєвий стан, прояви якого можливо повністю контролювати.

Псоріатичний артрит без адекватногосвоєчасноголікуванняможепризвести до інвалідизації.

Псоріаз не є перешкодою до вагітності і не порушує дітородну функцію у жінок.

Дискримінація й осудза боку суспільства

Те, що рани від псоріазу помітні, прирікає хворих на суспільний осуд і неприйняття. Громадськість не завжди достатньо володіє інформацією про псоріаз і може переплутати його симптоми з симптомами серйозних інфекційних захворювань. Багатох ворих на псоріаз розповідають про випадки неприхованого суспільного відкидання, наприклад, коли їх просили залишити басейн, спортзал або перукарню та інші місця загального використання, що тягне за собою прагнення уникати міжособистісних ситуацій або громадських місць і, таким чином, позбавляє соціальних і професійних можливостей а в окремих випадках може привести до суіциду.

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.