Новини

Закарпатські експерти обговорили проблеми безпечної їжі

Напередодні Всесвітнього дня здоров'я у прес-центрі обласного Центру здоров’я відбудеться засідання круглого столу присвячене Всесвітньому дню здоров'я, який проходить під гаслом: Безпека харчових продуктів - «Від ферми до тарілки - зробити продукти харчування безпечними!».

Поляк Михайло, головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні, обласний інфекціоніст розповів, що дуже багато інфекційних захворювань на Закарпатті пов'язані, перш за все, з питною водою і харчуванням, Якщо вони неякісні розвиваються кишкові інфекції, вірусні гепатит, а також гельмінтози.

Особливо на Закарпатті слід звертати увагу на вірусний гепатит А. Пов'язано це, перш за все, із неякісною питною водою, Але причинами можуть бути і продукти харчування, заражені хворими людьми.

Оскільки скоро літо, варто згадати і кишкові інфекції, які виникають після прийому неправильно оброблених та недомитих овочів і фруктів. Сюди ж відносяться продукти які швидко псуються, а саме молоко, сметана, м'ясо. Якщо їх неправильно зберігати, добре не посмажити чи недоварити виникнуть відповідні хвороби.

Гiба Світлана, головний спеціаліст Головного управління держсанепідемслужби в Закарпатській області, розповіла, що через скорочення функцій перевірки зара робляться лише за заявками громадян або у випадках харчових отруєнь. За минулий 2014 рік 5 тисяч взірців продуктів було досліджено за фізико-хімічними, а понад 3 тисячі за бактеріологічними характеристиками. При цьому понад 3% останніх були небезпечними, тоді як фізико-хімічними характеристиками грішив лише 1% продуктів.

Разом з тим вся сільгосппродукція, яка реалізується на ринках області, є у віданні ветсанекспертизи, які мають прямо на ринках спеціальні лабораторії де і перевіряють їжу на безпеку і доброякісність.

За зверненням хворого громадянина, у якого є чек, санепідемслужба тим не менше може провести перевірку. Взагалі ж у Закарпатській області зареєстровано понад 7 тисяч об'єктів, де нагляд за якістю продуктів здійснює санепідемстанція.

Рішко Ярослава, обласний гастроентеролог розповіла, що на даний момент є певний поліморфізм захворювань. Зокрема переважають виразкові хвороби, хронічні гепатити, цирози печінки. Профілактика їх включає у себе щеплення від інфекцій, відмову від шкідливих звичок, раціональне харчування, безпечні умови праці. Як довели експерти МОЗ, наше здоров'я на 50% залежить від способу життя, на 20% довкілля, на 20% від генів і лише 10% - це справа медицини. Хворим же у лікарні наразі пропонують наступні дієту.

М'ясо, риба, яйця, із каш — рисова, кукурудзяна, полента, гречка, просо, ячмінь, Із овочів — топінамбур, кабачки. Із ківі — цитрусові, лайм, ананас тощо.

Не рекомендують пшеничні каші, кус-кус, молоко, інші продукти з лактозою, продукти з кокосовою олією. Із фруктів та овочів заборонені - яблука, буряк, курага, чорнослив.

Ілиньо Віктор, лікар-токсиколог ЗОКЛ ім.А.Новака, розповів, що у навколишньому середовищі є більше 5 мільйонів різних хімічних препаратів. Близько 60 тисяч із них використовується у побуті.

Окрім того всі консерванти небезпечні для людини. Так, життя людини супроводжує близько 5 тисяч харчових добавок.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.