Новини

Закарпатське мистецтво фіксуватиметься у новому часописі «Арт-факт»

Потреба у фіксації мистецького життя  Закарпаття назріла вже давно. Попри насичене артполе подій, найменший обласний центр України досі не мав окремого мистецького журналу, хоч, як кажуть, мав на це всі підстави.

У свій час видавати науково-мистецький часопис «Екзиль» спробувало видавництво «Гражда». Видання, що вирізнялось контраверсійністю поглядів на мистецтво, літературу та історію Закарпаття витримало кілька хвиль випусків від 1996 до 2007 року. На думку члена редакційної ради «Екзилю» Наталії Ребрик, цей часопис став практичним моніторингом культурно-мистецького середовища у області, адже наклад за останній 2007 рік видання впав із 500 до 200 примірників. І це при роздрібній ціні  у 2 гривні! Тому при великому бажанні і насназі видавництва ця справа сьогодні практично не може бути приватною і потребує фінансової підтримки чи то держави чи меценатів.

Нове мистецьке видання «Арт-факт» -- ще одна спроба розрядити інформаційний вакуум крайового мистецтва. Задум зафіксувати закарпатський мистецький часоплин  у окремому друкованому виданні належить відомому досліднику культури Закарпаття – Михайлові Сирохману, який і став його головним редактором. Наприкінці 2012 року ідею мистецтвознавця підтримало видавництво «Олександри Гаркуші», відоме своїми якісними мистецькими проектами та співпрацею із багатьма художниками краю. Варто відзначити, що приватна ініціатива дослідника та видавництва знайшла підтримку державного фінансування. Адже перший річник мистецьких подій, наклад якого складатиме поки що 200 примірники,профінансувало Управління культури Закарпатської ОДА. Незабаром перше число мистецького часопису буде презентоване у видавництві «Олександри Гаркуші», а основна частина накладу розійдеться по бібліотеках області.

Змістовим та візуальним наповненням «Арт-факту» стали мистецькі події, виставки й видання які, на думку редакційної ради, до якої увійшли Юрій Глеба, Галина Акулова, Борис Кузьма, Надія Панчук, Михайло Приймич, Олександра Гаркуша та Оксана Гаврош презентують найцікавіші проекти у образотворчому, декоративно-прикладному мистецтві та фотографії. Окрім артпростору Ужгороду зафіксовані події, що відбулися у Мукачеві, Хусті, Сваляві, Виноградові та презентаційні проекти закарпатських художників за межами області та України. 32 сторінки видання багато проілюстровані візуальними матеріалами, які допоможуть читачеві якнайповніше відтворити мистецькі події минулого 2012 року.

Хотілось би, що б нове видання стало винятком із правил та зайняло міцні позиції у культурно-мистецькому житті Закарпаття, а згодом – фіксувало події  із періодичністю бодай у квартал.

Оксана Гаврош, для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.