З початку року п’ятеро ужгородців звернулось до поліклініки з приводу укусів собак

З початку року п’ятеро ужгородців звернулось до поліклініки з приводу укусів собак

Всі потерпілі розпочали профілактичний курс лікування вакцинами від сказу. Минулого року пацієнтів, що щепилися від цієї небезпечної хвороби, було 118! Як розповів завідувач хірургічного відділення КНП Ужгородської міської поліклініки Михайло Пекар, щеплення здійснюється антирабічними вакцинами п’ятикратно протягом місяця.

Жодного випадку ускладнень внаслідок щеплень від сказу - не зафіксовано. Лікар наголосив, що сказ небезпечна та підступна хвороба, яка передається не тільки через укус, але й і через ослинення чи мікротріщини на шкірі. Хвороба стрімко поширюється і вражає центральну нервову систему. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. Інкубаційний період сказу може тривати від одного тижня до року.

Нагадуємо: днями на Миколаївщині помер чоловік, у якого було діагностовано сказ у тяжкій формі. 31-річного чоловіка вкусив безпритульний собака ще у серпні 2019 року, але постраждалий від профілактичних щеплень відмовився. Коли ж вже цього року 11 січня потрапив до лікарні з ознаками хвороби – медики не могли нічим допомогти.

Безкоштовно можна зробити щеплення від сказу домашнім та безпритульним собакам та котам можна в державних ветеринарних лікарнях. Наприклад, в Ужгороді за адресою: вул. Золота, 24. Минулого року тільки в Ужгородському районі та в місті від сказу було щеплено 11 тисяч 630 собак та 2 476 котів, повідомили в прес-центрі ОЦЗ в Закарпатській області

Нагадаємо, В Іршаві у собаки виявлено сказ

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання