Новини

З нового року швидка прибуватиме до закарпатців на виклик за 10 хвилин

Про реформи у медичній галузі та про очікувані результати розповів журналістам під час брифінгу Іван Качур, заступник керівника краю, 12 грудня. Очікується, що реформування підвищить статус лікарів, якість медпослуг та покращить фінансування галузі.

Оптимальна модель галузі охорони здоров’я, за словами Івана Качура, має три складові. Передусім - це первинна медична допомога, яка реалізовуватиметься центрами первинної медико-санітарної допомоги. Центри, що надаватимуть первинну допомогу повинні бути створенні до 1 січня 2013 року. Такі центри уже створені в Ужгородському та Велико-Березнянському районах. В інших районах підготовлено проекти рішень, які подані на розгляд сесій відповідних рад.

По-друге, госпітальний округ — вторинний рівень меддопомоги, який має охоплювати від 100 до 200 тисяч населення. Тут мають бути необхідні види лікувальних закладів, які б задовольняли всі потреби в медичній допомозі ІІ рівня (лікарня інтенсивного лікування з консультативною поліклінікою, лікарня планового лікування хронічних хворих, лікарня «хоспіс», лікарня відновного лікування тощо). Госпітальні округи розпочнуть працювати у 2014 році і фінансуватимуться із обласного бюджету.

Остання ланка - спеціалізовані заклади ІІІ рівня (обласні лікарні, Центри, диспансери).

 З січня 2013 року увійде в дію закон «Про екстрену медичну службу».

 - З нового року у містах та районах краю буде реорганізовано відділення швидкої медичної допомоги в єдину систему екстреної медичної допомоги з центром - Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги. Тобто, буде створено єдину централізовану диспетчерську службу. Краянам не доведеться чекати «швидку» у місті більш, ніж 10 хвилин, у селах – 20 хвилин, - зазначив Іван Качур.

 Для організації оперативно-диспетчерської служби з обласного бюджету в листопаді 2012 року виділено 100 тисяч гривень на капітальний ремонт частини приміщення І поверху Ужгородської станції швидкої медичної допомоги під розміщення центру диспетчерської в місті Ужгород.

Також в область уже запрошені розробники програмного забезпечення для оснащення карет швидкої допомоги сучасними системами GPS-навігації.

До нового 2013 року буде закуплено комплекти  спецодягу для працівників швидкої медичної допомоги в Ужгороді, Ужгородському, Перечинському та Велико-Березнянському районах, - повідомили у прес-центрі ОДА. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.