Юстиція пояснила, чому знищила закарпатські метрики

Юстиція пояснила, чому знищила закарпатські метрики

Головне управління юстиції у Закарпатській області звернулося листом до сайту Zaholovok.com.ua з проханням спростувати опубліковану інформацію про «знищення унікальних метричних записів про родовід закарпатців».

Управління підтвердило факт знищення книг реєстрації актів  цивільного стану, однак зазначило, що «знищено другі примірники книг з чітким дотриманням норм чинного законодавства України».

Управління також повідомило, що «знищення книг державної реєстрації актів цивільного стану здійснюється відповідно до Умов зберігання книг реєстрації актів цивільного стану і метричних книг у відділах реєстрації актів цивільного стану та порядок передачі цих книг на зберігання до державних архівів» (затверджені наказом Міністерства юстиції України від 4 листопада 2002 року).

За інформацією управління, Пункт 3 зазначених вище Умов чітко передбачає строки зберігання книг реєстрації актів цивільного стану, метричних книг, документів, а також порядок їх передачі до державних архівів.

Так, «строк зберігання книг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану становить 75 років, після чого перші примірники книг передаються до державного архіву. А другі примірники цих книг, а також пошкоджені перші примірники, які були замінені, підлягають знищенню».

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...