Яценюк сказав, кого він хоче бачити у новому Уряді

Яценюк сказав, кого він хоче бачити у новому Уряді

Прем'єр-міністр України, лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк запропонував учасникам майбутньої коаліції у Верховній Раді свій варіант складу нового уряду. Про це він оголосив у п'ятницю на прес-конференції, – передає Укрінформ.

"Щодо списку - це є прохання. Це є початок публічної дискусії. Ні в кого немає абсолютного права чи абсолютної правди. Але звертаюсь до всіх: у нас немає часу, нам треба терміново формувати уряд. Міжнародний валютний фонд почне перемовини виключно з новим складом Кабінету Міністрів", - зазначив він.

За пропозиціями лідера "Народного фронту", залишитися на своїх посадах мають, зокрема, віце-прем'єр-міністр Володимир Гройсман, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр охорони здоров'я Василь Лазоришинець, міністр культури Євген Нищук, міністр юстиції Павло Петренко, міністр освіти Сергій Квіт.

У новому уряді, на переконання Яценюка, має бути посада віце-прем'єр-міністра з питань АПК, "який відповідатиме за формування України як лідера на світовому продовольчому ринку". На неї він пропонує Івана Мірошніченка від Самопомочі.

Яценюк також звернувся до "Батьківщини" з тим, щоб делегувати до уряду на посаду віце-прем'єр-міністра з гуманітарних питань Ігоря Жданова.

На посаду міністра економічного розвитку лідер "Народного фронту" пропонує призначити нинішнього заступника голови Адміністрації Президента Дмитра Шимківа.

Щодо міністра фінансів Яценюк зазначив: "Пропоную, щоб міністр фінансів відповідав за фінанси держави, а не партії, тому пропонується на цю посаду виключно англомовний технократ, який проводить всі перемовини з Міжнародним валютним фондом, обіймає посаду заступника міністра фінансів - Віталія Лісовенка".

На посаду міністра аграрної політики Яценюк попросив у "Блока Порошенка" делегувати Леоніда Козаченка "як досідченого фахівця".

Очолити Міненерговугілля пропонується Андрію Коболєву, а Мінсоцполітики - Павлові Розенку.

Водночас на посаду міністра молоді та спорту Яценюк пропонує відомого пловця Дениса Силантьєва. На посаду голови Держкомтелерадіо - Юрія Стеця, Ганну Гопко - на посаду міністра екології.

Щодо міністра оборони і міністра закордонних справ, кандидатури яких виносяться на розгляд парламенту Президентом, Яценюк зазначив: "Як лідер політичної сили хочу заявити: ми готові підтримати кандидатури Президента. А саме чинний міністр оборони Степан Полторак та чинний міністр закордонних справ Павло Клімкін отримають всецілу підтримку нашої політичної сили".

"Звертаюсь до всіх політичних сил виконати наш священний обов'язок перед країною - швидко сформувати коаліцію, підписати, сформувати уряд - і вперед до роботи", - додав Яценю

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання