Новини

Як найбільшу в Закарпатті писанку розфарбовували. Оновлено

Сьогодні в Ужгороді розмальовували гігантське яйце, яке має прикрашати Театральну площу в Ужгороді на Великдень. Для пластикової писанки висотою 3 метри та вагою близько 120 кг зробили каркас і розпочали роботу.

 Ще зранку міськвиконком проводив нараду біля яйця, яке завдало чимало клопоту. Адже писанку, яку надіслали з Києва, Ужгород повинен був розмалювати та представити на День незалежності. Тоді по Хрещатику розмальовані з усіх областей України велетенські яйця повинні проїхатися у возах парадом.

Зрештою за писанку взялися. Виріб у всій красі мешканці Ужгорода та гості міста побачать вже у суботу.

Дивитися фоторепортаж тут.

Зараз величезне пластикове яйце перебуває у одному з двориків «Совиного замку». Згодом міська влада має намір розмістити його на Театральній площі – до Великодня. Важить яйце понад 100 кг. Але сьогодні з ним легко впорались 10 чоловіків, які через погодні умови мусили перенести роботу у критий провулок поблизу редакції газети «Ужгород».

Відповідальність за цей процес взяв на себе начальник управління у справах культури спорту сім’ї та молоді Ужгородської міської ради Євген Бобров. Він, своєю чергою, підключив до справи Андрія Нодя, завідувача відділом прикладного та образотворчого мистецтва Падіюну.

Нелегку креативну справу доручили педагогам різних художньо-прикладних гуртків. Наразі розфарбовуванням писанки займаються Наталя Орос (викладач гуртка кераміки), графік Наталя  Тесовська, викладач креатив-студії Вікторія Синичка, Єлизавета Кузик, а також відома художниця Ангеліна Турак. Керує художнім процесом Андрій Нодь. У цього дружнього колективу позитивний настрій та бойовий дух. Педагоги кажуть, що найголовніше - це підхід до роботи, адже розмалювати - справа досвіду, а от бачення у кожного своє. Один із педагогів зізнався, що така подія в його житті відбувається вперше: «Емоції не передати словами, у всіх пречудовий настрій». «Ми намагаємося тримати хвилю позитиву, щоб донести цю енергію людям», - казала інший викладач. А от Ангеліна Турак розповідала нам про закарпатські традиції малювання писанок. Основними символами писанки скоріш за все стане виноград, гілочки сосни, сонечко і мальви. Звичайно, художники покладаються й на свою креативність та фантазію.

Процес набув складності тільки з технічних причин. Оскільки яйце таких розмірів в руці не покрутиш, вирішили зварити шестигранник, який надав би комфортні умови для праці. Та художники не чекали. Вони проявили ініціативу розмістити яйце на металевій осі між двома штативами над офісними столами. Таким чином вирішили технічні труднощі. Подальшою їхньою зброєю стали звичайні олівці, акрилові фарби та маленькі валики. Малювання йде жваво і весело, процес триватиме ще й у п’ятницю.

Крістіна Єлісєєва, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.