Новини

Як дешево і сердито відпочити в Ужгороді

Туристи, а особливо молодь, не завжди можуть дозволити собі дорогі екскурсії чи дегустацію файних закарпатських вин. Але ж відпочивати хочеться усім!


То як бути? Пропонуємо Вашій увазі ТОП-20 дешевих або ж взагалі безкоштовних способів відпочити в Ужгороді.

Для початку чесно зізнаємося, що на написання цієї статті нас надихнув ось цей матеріал, частину пунктів якого ми взяли і собі.

Про харчування, поселення і транспорт говорити не будемо, бо туристи всі різні і на ці пункти подорожі витратитися так чи інакше доведеться. Мова ж власне піде про саме проведення вільного часу.

От вийшли ви з поїзда, автобуса, машини і думаєте “Шо з робити? Де йти?”. А ми Вам підкажемо.

1. Як тільки приїдете, ідіть у центр. На цьому етапі, щоб зекономити можна завантажити карту на телефон або взагалі прокласти маршрут через Google Mаps. В Інтернеті ж можна знайти безліч сайтів, статей та інформашок про історичні будівлі, старі вулички, музеї та навіть Ужгородський замок. Тут доцільно буде зупинитися на питанні музеїв. Якщо говорити про державні, то це Закарпатський музей народної архітектури і побуту, він же скансен; Закарпатський краєзнавчий музей, він же Ужгородський замок; Закарпатський художній музей імені Бокшая, він же колишній Жупанат. Квиток обійдеться не надто дорого, а для студентів і дітей бувають знижки. Максимум 10-20 гривень. Зате враження будуть прекрасні.

А можна просто гуляти вулицями міста. Це взагалі економ-варіант.

2. Якщо вдало вибрати час навесні, весь центр буде квітувати у сакурі. Selfie на фоні рожевих пелюстків Вам забезпечене.

3. Тут же можна побродити і надивитися на унікальні зразки чеського конструктивізму, характерного для Ужгорода 20-30-х років.. Щоправда центральна площа міста вже не та...

4. А ще можна завернути убік і вийти на набережну. Найкраще обрати набережну Незалежності. Тут і найдовша в Європі липова алея, і лавиці цілі, і архітектура хороша, і річка під носом, і навіть рибалки. Можна спробувати “затусити” з ними, якщо звісно погодяться.

5. Можна приїхати на один із численних ярмарків чи фестивалів, поторгуватися за файне закарпатське вино і розпити його на тій же набережній. Але обережно, бо такі заходи патрулює міліція. А от на їжу ціни часто високі.

6. Можна піти на відкриту екскурсію. Вони проводяться кожної неділі, о 14.00. Старт з площі Театральної. Екскурсії абсолютно безкоштовні і щотижня на іншу тематику.

7. Дуже круто якось приїхати до Ужгорода на велосипеді. Так ви побачите удвічі більше всяких цікавинок. До того ж у місті розвивається велорух, тож велопарковки де-не-де з'явилися. Та і водії до двоколісного транспорту звикли.

8. На велосипеді Вам легко буде доїхати до Невицького замку. Дорога займе від 30 хвилин до години залежно від темпу. Наша журналістка перевіряла. Можна доїхати і автобусом з Перечинського вокзалу, що теж не буде надто дорого. Знайти замок допоможе той же Google Mаps.

9. Так само можна доїхати і до пункту пропуску на Словаччину, подивитися на роботу прикордонників. Головне, аби Вас не прийняли за іноземного шпигуна.

10. Релігійні люди можуть пройтися церквами міста. Є тут римо-католицький костел, реформаторська церква, греко-католицький кафедральний собор, православний собор. Можна навіть подивитися на колишню синагогу, Вона непогано збереглася, але тепер у ній знаходиться місцева філармонія. До слова, квиток на концерт тут може коштувати і якихось 40-50 гривень. Якщо не лінь розбиратися з маршрутом, варто добратися до Горянської Ротонди. Це одна з найстаріших архітектурних пам'яток України загальноєвропейського значення.

11. Обов'язково треба випити ужгородської кави. Вона краща, ніж київська чи Львівська, а ще і коштує якихось 7-9 гривень.

12. Є заняття і для любителів шопінгу. Не будемо торкатися питання фірмових бутиків і магазинів, оскільки пишемо про дешевий відпочинок. Отож, недорого обійдеться туристу пройтися по секонд-хендах міста, яких тут є чимало. Може зацікавити і місцевий блошиний ринок, котрий щонеділі проходить на “Свинячці”. 

13. Влітку можна покупатися у річці Уж, якщо сезон не надто спекотний. При чому купатися можна на пляжі прямо у центрі міста. Окрім того завжди можна піти на радванський кар'єр.

14. Великі концерти у місті проводяться не надто часто, зате послухати місцевий гурт TEQUILA BAND можна кожної п'ятниці та суботи з 20.00 до 23.00 у місцевому барі "Кактус".

15. Можна прикинутися іноземним туристом і попрактикувати знання англійської мови. Молодь точно відповість на Ваші запитання. Буде весело, Головне, не видати себе.

16. Особливо спортивні туристи можуть піти в одноденний піший похід, благо, електричок і ближніх гір вистачає. Головне тут все заздалегідь спланувати і не заблукати. А дорогою ще й можна назбирати грибів, якщо сезон.

17. Коли Вам раптом набридне милування чеським конструктивізмом, можна прямо у центрі сісти на автобус №7 і поїхати до Шахтинського лісу (там є велотраси для екстремалів). Або ж поїхати до Боздоського парку. І там, і там можна влаштувати пікнік або ж просто погуляти поміж дерев.

18. Можна напроситися на тренування і пограти у нові вид спорту – петанк, американський футбол чи бейсбол, адже їх часто грають на відкритому футбольному полі на Студентській набережній або у згаданому вище парку.

19. Особливо активним туристам радимо “потусити” у нічних клубах міста. Вхід для дівчат нерідко буває безкоштовним. Але дискотеки відбуваються переважно у вихідні дні.

20. Заняттям для любителя стане відвідання місцевого цвинтаря Кальварія, де похована велика кількість відомих людей, серед яких Ерделі, Бокшай, Манайло, Шолтес, Контратович, Приходько та багато інших. На радванському кладовищі натомість загубився романський храм 13-го століття. Туди навіть більшість ужгородців рідко заходить, хоча вигляд на місто цікавий. 

Залишається лише знайти безкоштовний Wi-Fi і запостити Selfie у соцмережі! Вдалого відпочинку!

Zaholovok.com.ua

Фото з мережі 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.