Новини

"Ядзакі Україна" та Об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» спільно покращуватимуть бізнес-середовище

Серед основних питань зустрічі, яка відбулась між головою Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Володимиром Пановим та директором ТОВ «Ядзакі Україна» Мілошом Босаком, — як активізувати інвестиційні процеси в Україні та які умови потрібно створити для залучення інвесторів у наш регіон. 

Вже 23 роки в Україні відсутня стратегія залучення іноземних інвестицій. Закарпаття з унікальними транскордонними можливостями може стати каталізатором економічної євроінтеграції нашої країни, проте вже вкотре регіон займає останні місця у національному рейтингу інвестиційної активності. Позитивний досвід СЕЗ «Закарпаття» 2000-2004 р.р., який розпочав приносити відчутну користь, варварським способом був знищений. Натомість залучення інвестицій та кращих світових брендів, удосконалення системи грінфілд (побудова виробництва «в чистому полі»), створення сотень тисяч робочих місць, отримали вже крилатий вираз «корупційна складова». Проте не потрібно бути експертом, щоб зрозуміти: без інвестицій країна не обійдеться, інвестор не прийде в країну поки не будуть створені відповідні умови, виграти конкуренцію за інвестиції можна за умови створення середовища кращого, ніж в будь-якій іншій європейській державі.

Мілош Босак: «Ситуація на інвестиційному полі України, у порівнянні з сусідніми Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Польщею, могла б виглядати кращою. Мені здається, найперше потрібно повернути довіру інвесторів, які повірили в Україну та інвестували в українську економіку. Корпорація Ядзакі може та має намір продовжувати розвивати своє виробництво в Україні. Проте деякі норми законодавства не тільки не стимулюють, але й обмежують розвиток та розширення наших представництв. Один із пунктів закону «Про СЕЗ «Закарпаття» унеможливлює для компаній, організованих в її межах, відкриття філій чи дочірніх підприємств. Вкрай важливо зняти обмеження для розширення діючих виробництв та створити умови для залучення нових інвесторів, а це і фіскальні стимули, і спеціальний митний режим, і, безумовно, державні гарантії. Ми готові рекомендувати нашим партнерам інвестувати в Україну, але це повинна бути об’єктивна оцінка бізнес-середовища. Для всіх інвесторів потрібно створити такі умови, за яких вони могли б ефективно розвивати свої виробництва. В середовищі, де всім буде добре, думаю, Ядзакі Україна тільки виграє». Мілош Босак також запевнив, що буде займати активну позицію у створенні сприятливого інвестиційного середовища в регіоні та ініціативах обласного об’єднання організацій роботодавців.

«Бізнес Закарпаття вже заявляв, що не боїться конкуренції. Закарпаття повинно відчинити двері для

інвесторів з усього світу. Для цього потрібні законодавчі зміни та чітка стратегія роботи з інвестором на державному та регіональному рівнях. Від імені роботодавців ми ініціювали перші реальні кроки щодо створення нового інвестиційного середовища, а саме законодавчі ініціативи щодо відродження СЕЗ «Закарпаття» та відновлення спеціального інвестиційного режиму у Закарпатській області. Без цих законодавчих змін говорити про кардинальне покращення в економіці є нереалістичним. Що стосується конкретно «Ядзакі», потрібно зрозуміти, що корпорація зі світовим ім’ям, яка має 150 представництв в усьому світі, може порівнювати у якій країні краще розвивати бізнес, обираючи найкращі умови для розширення. Такі транснаціональні компанії є індикаторами інвестиційного клімату і можуть стати провайдерами нових інвестицій. Не можуть бути найгірші умови для інвестування у нашій країні, і це повинна усвідомити вся державна машина. Від цього залежить чи рекомендуватиме «Ядзакі» своїм партнерам Україну чи ні", — сказав Володимир Панов.

Йшлося на зустрічі також про необхідність ініціативи та синергії бізнесу щодо створення нового інвестиційного середовища, як найбільш ефективного на сьогодні шляху до забезпечення регіонального розвитку та підняття національної економіки на якісно новий рівень. Зокрема, обговорювались можливості таких інструментів для досягнення мети як ініціативний клуб топ-менеджерів провідних підприємств регіону, правління Об’єднання організацій роботодавців та його партнери, представницькі районні та міські організації. Об’єднавшись, управлінці та експерти працюватимуть у форматі «ініціювати-генерувати-створювати», а їх діяльність насамперед буде спрямована на побудову середовища для розвитку ефективного та соціально-орієнтованого бізнесу.

Керівник обласного Об’єднання організацій роботодавців та директор компанії «Ядзакі Україна» домовились розвивати співпрацю лідерів бізнесу, що працюють у Закарпатті. Власне такі зустрічі демонструють, що євроорієнтована бізнес-спільнота активно об’єднує свої зусилля задля економічного майбутнього нашої країни.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.