Новини

Вперше в Україні закарпатський яблуневий сад накрили протиградовою сіткою

Першим садом в Україні, який застосував технологію захисту від граду, стали 29 га у фермерському господарстві «Коник» у с. Сторожниця на Ужгородщині. На 29 га із 150 встановили протиградову сітку. Подивитися, як застосовують європейські технології, на Закарпаття приїхалипредставники садівничих господарств майже з усіх регіонів України: Києва, Криму, Вінниці, Чернівців, Хмельницька та ін. Прибули європейські фірми, що спеціалізуються на новітніх технологіях у садівництві, науковці з Інституту садівництва НААН України, Інституту водних проблем і меліорації НААН України, УжНУ.

 

Такі новації – запорука стабільного отримання врожаю. Адже на Закарпатті кожен другий рік відбуваються градобої. Страхові компанії не беруться страхувати продукцію без спеціального захисту садів,- зауважують фахівці. Як розповів Олександр Матвієць, завідуючий закарпатським опорним пунктом Інституту водних проблем і меліорації, високоефективне садівництво вимагає вкладення немалих коштів, тому необхідно звести до мінімуму усі ризики, зокрема, один з небезпечних ризиків  - град.

 В Італії фермери вкривають до 80% садів протиградовими сітками. До того ж такі нескладні маніпуляції вберігають не тільки від граду. «Це не просто сітка - це комплексний захист саду від багатьох шкідників та від сонця, - зауважив Сергій Коник, представник італійського підприємства Helios, - завдяки цьому можна удвічі зменшити хімічну обробку дерев, що відповідно покращить й екологічну ситуацію в країні». Термін експлуатації протиградової сітки - від 7-8 до 20 років. Наразі італійські фахівці розробляються кілька проектів для фермерських господарств з інших регіонів України, які хочуть перейняти прогресивний досвід закарпатців.

Детальніше читайте у розділі «Власна думка».

Фото Габріелли Руденко

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.