Водопостачання у Мукачеві та Ужгороді планують за європейською системою

Водопостачання у Мукачеві та Ужгороді планують за європейською системою

У середу в угорському місті Ніредьгаза відбулося підписання угоди про співробітництво у галузі водопостачання між містами Ніредьгаза, Мукачево та Ужгород. Угоди підписали міські голови Ніредьгази Ференц Ковач, Мукачева Золтан Ленд’єл та перший заступник міського голови  Ужгорода Віталій Семаль.

 

Проект «Розвиток захисту навколишнього середовища в Мукачеві, Ужгороді та Ніредьгазі через оцінку стану існуючих систем очистки водопостачання та водовідведення» буде реалізуватися в рамках європейської програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. До його розробки та реалізації долучилося й Закарпатське агентство з інвестицій, інновацій та розвитку. Участь в роботі конференції взяли й голова загальних зборів Соболч-Сатмар-Березької області Оскар Шестак, голова Закарпатської обласної ради Іван Балога,  голова бюджетної комісії облради Василь Брензович, депутат облради, керівник Закарпатського агентства з інвестицій, інновацій та розвитку Віктор Трикур, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович.

Проект  планують реалізувати  в закарпатських містах протягом наступних 18 місяців. Загальна вартість проекту – понад 260 тисяч євро. Фахівці мають провести аналіз існуючих систем водопостачання та водовідведення в Мукачеві та Ужгороді, моніторинг інженерних споруд, розроблять інвестиційні проекти для цих міст.

Міський голова Ніредьгази Ференц Ковач розповів про організацію в місті водопостачання та водовідведення в місті та прилеглих населених пунктах. Ще у 1996-ому році  була створена регіональна компанія "Ніршийгвіз". Окрім власне міста, компанія обслуговує 50 населених пунктів області Соболч-Сотмар-Берег, де проживає понад 260 тисяч населення.  Її засновники –  29 місцевих органів влади і уряд Угорщини. Вода зі свердловин глибиною 110-200 метрів  подається до 211 тисяч споживачів. Загалом "Ніршийгвіз" володіє 40 муніципальними водними системами експлуатації та технічного обслуговування, і завдань розвитку.  Досвід Ніредьгази може стати в нагоді й закарпатським містам. Угорські водогосподарники  вважають, що водоканалам, аби вижити, доцільно об'єднуватися у одну мережу. Це дозволить суттєво скоротити штат робітників, підняти зарплати.

Щодо Закарпаття, то фахівці в рамках нового проекту протягом наступного року планують розробити комплекс заходів, які допоможуть залучити у сферу водозабезпечення інвесторів, що в кінцевому рахунку має покращити послуги з водопостачання та водовідведення. Окрім того, в краї необхідно здійснити заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва, створити сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій, забезпечити дослідження й охорону джерел питного водопостачання, що має поліпшити якість питної води, - повідомляє прес-служба облради.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...