Новини

Відомі закарпатці розповіли, як побороти лінь і де брати натхнення

На роботу – як на свято. Цей вислів ну майже про закарпатців, бо праця працею, але відпочинок для жителів сонячного Закарпаття – то святе. Однак, про працелюбність закарпатців, поряд з любов’ю до свят і фестивалів, також легенди ходять.  Правда, в основному, по закордонні, але це вже інша тема. Любов закарпатців до праці – факт. А вміння розслаблятися і не надто розстроюватися, коли щось на роботі не виходить, – це вже риса закарпатського характеру.  

Завтра всі згадуватимуть радянські маївки, звичне тоді «Мир! Труд! Май!» і прославлятимуть працю, співаючи осанну відпочинку.  Хтось піде  на дачу «крумплі копати», хтось – мітингувати, комусь захочеться в гості до родичів, а комусь – на відпочинок за межами області. Як би закарпатці майські празники не провели, доведеться повертатися до роботи. А налаштуватися на продуктивну працю після чотирьох днів (!) чудових вихідних не так вже й легко. Zaholovok.com.ua  дізнався, як працюється відомим закарпатцям без натхнення і зібрав своєрідні «рецепти» щодо того, як змусити себе взятися до роботи, коли ну аж ніяк не хочеться.

У головного податківця Ужгорода Марії Бадиди головне кредо у житті – саме  працелюбність, відданість справі, якою займається. Її робочий день починається раніше, ніж це передбачає робочий графік податкової інспекції м.Ужгорода.  

Марія Петрівна вважає, що у боротьбі з лінню поради треба підбирати індивідуально: «Кожна людина має потребу в тих рекомендаціях, які допоможуть саме їй. Тому в справі «боротьби з лінню» марні поради на всі випадки життя типу – «збери волю в кулак», «примусь себе працювати», «відкинь лінощі».

Пані Марія каже, що ліні насправді не існує: «Є лише нездатність людини грамотно використовувати силу, час та енергію, якою наділила її природа», – каже податківець.  І одразу розповідає, як проходить її робочий день: «Ранок завжди починаю із молитви до Бога, яка спонукає мене до добрих вчинків та плідної роботи, що раджу робити кожній людині на землі. Адже, жодна добра справа не втілюється у життя без Божого Благословення. Що стосується роботи, зазвичай, мій  робочий день починається значно раніше, ніж робочий графік податкової інспекції м.Ужгорода. Їдучи на роботу, вже думаю про роботу, та в голові прокручую план дій і заходів, які обов'язково потрібно зробити цього дня. Вже у кабінеті разом із моїми заступниками за чашкою кави  визначаємо пріоритетні цілі та завдання на день», – розповіла  Zaholovok.com.ua  Марія Бадида.

Щодо порад і «рецпетів» для плідної роботи, пані Марія зазначає: «Щоб добре виконувати роботу, якою займаєшся, потрібно зосереджуватись на ній, планувати кожен робочий день та ставити перед собою певні  завдання.  Не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні. Якщо завдання, яке вам потрібно виконати, складне і важке, постарайтеся знайти спосіб зробити його більш простим і легким для виконання».

«Вмійте «нагороджувати» себе  за виконану роботу приємною винагородою – сімейна вечеря з родиною, відпочинок – прогулянка з дітками чи внуками,  або приємна зустріч  із подругою чи друзями,  але обов'язково після якісно виконаної справи», – радить Марія Бадида.

Гендиректор ВАТ «Ужгородський Турбогаз», депутат Закарпатської обласної ради  Михайло  Качур любить напружену роботу.   «Чим робота напруженіша, тим результат кращий», – вважає пан Михайло.  Уявлення про роботу у Михайла Качура – своєрідна маленька концепція: «Роботу розглядаю як якийсь довершений процес, який має початок, має розвиток - певну дію, де я прикладаю зусилля, і має результат», – каже депутат.  

Результат роботи для Михайла Качура вимірюється не тільки грошима: «Він полягає в різних речах: якщо розглядати з точки зору заробітку, то це не лише сума грошей в кишені щомісяця після зарплати, а певний набір приємних речей, які слугують еквівалентом цієї суми: і підтримка життєвого рівня, і якась цікава поїздка, купівля чогось для родини чи для себе, або якісь інші витрати».

Особливого натхнення до роботи пан Михайло не чекає: каже, що дисципліна – у генах, а щось робити для інших – обов’язок: «Стосовно пошуків натхнення, напруженого графіку і необхідності щоденного "походу" на роботу - тут немає проблем, так батьки навчили (в тому числі своїм прикладом).  І самодисципліна вже в генах – кожна людина повинна працювати і  давати свою працю навколишньому світу, а натомість користуватися тими благами, що світ продукує. Без того, щоб віддати – самому брати не гоже, а чим більше ти даєш, тим більше отримуєш.  Це слова тата і мами», – каже Михайло Качур.

«Свою роботу розглядаю саме так: створюю для інших і користуюся сам. І це для мене найкраща мотивація», – додає він.

Заступник мера Ужгорода  Ярослав Шафарь зізнався Zaholovok.com.ua, що на роботі ніколи не вживає алкоголю, а також згадав слова своєї мами і пояснив, як справляється з відсутністю натхнення:  «Коли не хочеться  працювати, я розбиваю роботу на маленькі частини, але роблю її все одно. Моя мама каже, що як би повільно не робилась робота, вона все одно робиться».

Якихось секретів щодо того, як змусити себе працювати, коли зовсім неохота Ярослав Шафарь  не розкриває, натомість ділиться речами, які допомагають роботі та вказує на ті, які навпаки – тільки відволікають: «Коли робота кипить, намагаюся зробити якнайбільше. На роботі ніколи не п’ю алкоголь, – дуже розслабляє і заважає праці. Щоб переключитися, слухаю музику. Часто це блюз», – розповідає Ярослав Шафарь. «У роботі намагаюся також зменшити час спілкування з пустими людьми»,– додає заступник мера.    

Журналіст, громадський діяч і член Ужгородського міськвиконкому Мирослав Горват каже, що головне у роботі – вічний позитив: «Треба настроюватися завжди на позитив, навіть якщо в тебе поганий настрій і немає натхнення – робота є робота, і її треба виконувати», – майже безкомпромісно  каже Мирослав.

Виявляється, йому не вистачає часу для добрих справ, однак Мирослав знає, як навіть у таких умовах їх робити: «Іноді навіть не вистачає часу або можливостей, щоб зробити якусь добру справу. Коли до тебе звертаються люди, у яких проблеми в житті серйозні проблеми і ти можеш чимось допомогти, тоді ти розумієш що твоя праця не є даремною. Більше того, вважаю, що сьогодні у такі важкі часи для нашої держави, кожен повинен дуже багато працювати для того щоб змінити нашу Україну», – зазначає Мирослав Горват.

«Рецептом» для роботи навіть тоді, коли нема натхнення журналіст називає задоволення від тої ж таки роботи: «Головне щоб те, чим ти займаєшся, приносило тобі моральне задоволення і користь людям». « А робота вона така, нікуди не дівається і за тебе її ніхто не зробить», – нагадує усім Мирослав.  

Народний депутат України Іштван Гайдош розкладає свої робочі завдання «по полицях» і каже, що у нього, як і в кожної людини буває іноді таке, що нема натхнення до роботи. Бореться з цим народний обранець чітким плануванням робочого дня: «Ретельно планую свій день, якщо можливо й тиждень, на папері розкладаючи «по полицях», що необхідно зробити і в які терміни. Це дає хороший ефект, адже є можливість заздалегідь налаштуватися на те, що потрібно вирішити, виконати», – каже Іштван Ференцович.

Депутат зізнається, що  коли вже зовсім не хочеться чимось зайнятись, але потрібно це зробити, то згадує юні роки: «Тоді інтенсивно займався спортом — боксом. І чітко усвідомив, що для досягнення перемог потрібні важкі, іноді виснажливі тренування, потрібно навчитися витримувати й удари суперника. Так і зараз: результати самі по собі не приходять, за них потрібно наполегливо працювати», – каже народний депутат.

Голова Закарпатської Ліги КВН, фотограф Сергій Денисенко шкодує дуже багатьох людей: йому жаль тих, хто з неохотою зранку йде на свою роботу. «Мені шкода людей, які в понеділок злі й невиспані йдуть на нецікаву роботу, і весь тиждень чекають п'ятницю, а весь рік – відпустку», – каже Сергій Денисенко.  На його думку,  робота обов’язково повинна приносити задоволення.

І гроші цьому не причина: «Саме робочий процес має приносити задоволення, а не його результат у вигляді зарплати або інших матеріальних благ. Не дарма хтось мудрий сказав: "Знайди собі заняття до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у житті!" Якщо у людини робота і хобі збігаються - це дуже добре», – вважає Сергій.

Щодо порад і «рецептів», як побороти відсутність натхнення Сергій Денисенко каже:  «Якщо робота робиться із задоволенням, то питання про те, як себе змусити щось робити, просто не виникає». Однак, щодо творчості у Сергія підхід трохи інший: «Секрети  тут у кожного свої. Я знаю, що якщо процес не йде, треба змінити вид діяльності або просто піти прогулятися. У роботі з фотографіями, наприклад, мені допомагає музика. І ще у мене завжди під рукою блокнот. Хороші ідеї приходять несподівано, часто на межі сну, і дуже важливо їх записати, щоб не забути», – каже Сергій Денисенко.  

Схожої думки притримується і творча сім’я – Ірина та Віктор Янцо, роботою і, водночас, натхненням яких є відомий закарпатський гурт «Rock-H».  Ірина каже, що до роботи себе взагалі не примушує: «Мені останнім часом примушувати себе не доводиться, тому що займаюся улюбленою справою, якби була можливість - працювала б і вдень, і вночі, і на свята». Однак, мотивацію таки для себе знайшла: «Іноді мене мотивують дедлайни. Наприклад, перед виходом останнього кліпу не спала цілу ніч, але таке практикую нечасто. Головним чином перед великими релізами»,  – зізнається Ірина Янцо. До рутинної роботи Ірина спонукає себе… тією ж роботою! Точніше, думками про те, що завершить не дуже приємні справи і візьметься д творчості: «Якщо ж потрібно виконати якусь рутинну роботу, по хаті, скажімо, або зібрати якісь папери, паспортні дані,  чи засканувати і відправити документи,  то набираю повітря, видихаю, і роблю це якнайшвидше, щоб закрити для себе це непродуктивне питання. І знову звільнити свої думки для творчих мрій», – розповіла Zaholovok.com.ua Ірина.  

Віктор Янцо спонукає себе до роботи успіхами інших людей: «Я виходжу із зони комфорту, переглядаючи здобутки інших людей, усвідомлюю, що мені ще є над чим працювати.  І це мене несказанно мотивує», – каже музикант.   

Про творчість і задоволення від роботи лідер гурту «Rock-H» зізнається, що тут у нього певний «круговорот»: «У момент, коли пісня написана, я на короткий час, – приблизно півдня, – ходжу задоволений і повертаюся в зону комфорту.  А потім знічев'я прослухаю трек якогось фірмача... Ну і так по колу», – розповідає Віктор.

Ось такі закарпатські віп-рецепти для успішної та продуктивної роботи після свят. 

Що би там про День солідарності трудящих у сьогоднішньому політичному контексті не казали і як би закарпатців від заслуженого весняного відпочинку не відмовляли, – на такі провокації народ Срібної Землі не піде, відпочинку – бути :). А за 4 вихідні підряд закарпатці не раз подякують радянському 1 травня. Як там казали?  «Заводы – рабочим! Землю – крестьянам! Лаборатории – учёным, знания – студентам!». Ну а поки всім і кожному – вихідні! :)

Аня Семенюк, спеціально для Zaholovok.com.ua

Бажаємо читачам приємних вихідних і тільки гарних новин! 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.