Новини

Віче в Ужгороді: «Ні – капітуляції», боротися за Україну і «ніяких виборів»

Сьогодні, 6 жовтня, в Ужгороді на площі Театральні зібралося народне віче, аби обговорити ситуацію в Україні та висловити протест проти прийнятої владою «формули Штайнмаєра». Участь у зібранні взяли близько сотні людей, виступали усі охочі. Люди прийшли з прапорами України, з плакатами «Ні – капітуляції!», «Мир буде після перемоги», жваво висловлювали свої думки та пропозиції щодо подальших кроків.

Серед учасників віче – і добре відомі у місті активісти Євромайдану, і волонтери Руху підтримки закарпатських військових, учасники бойових дій на Донбасі, і викладачі університету, представники різних громадських організацій. Віче відбулось без гучномовців і звукової техніки: люди просто зібралися на площі у коло, обговорили нещодавні дії перших осіб держави, проголосували за основні пункти рішення, запевняли, що необхідно гуртуватися і готуватися до рішучих дій, співали гімн України.

Основні 4 пункти, схвалені на віче в Ужгороді 6 жовтня:

1. Ні – такому сценарію. Ніяких виборів на Донбасі. Заборона будь-яких рухів у напрямку виборів на цьому етапі.

2. Питання деокупації має стосуватися не тільки Донбасу, а й Криму. Не розділяти питання Криму і Донбасу.

3. Ні – відведенню українських військ.

4. Ніякої амністії для проросійських бойовиків.

Далі – пряма мова з деяких виступів на віче.

Святослав Бабіля: «Ми можемо покладатися тільки на себе. Я би дуже хотів почути хоч одне звернення від президента не як до виборців, а як до громадян України. Поки це – пусті слова. І запевнення про «не зраду». Хто сказав, що це спрацює? Чи можемо ми зараз так ризикувати? Вчора міністр МЗС говорив про те, що абсолютно не стосується його безпосередньої діяльності, про те, що ми можемо запустити поїзди на схід і в Крим.  Зараз це неприпустимо. Ні – капітуляції України! Ні зовнішній, ні внутрішній».

Олександра Артюхіна: «Мені боляче дивитися на карту України, коли на акціях протесту тільки Донбас і Закарпаття залишалися білим. Ми всі розуміємо, що війна – це кров, смерть і нічого поетичного. У нас у багатьох є телефони, які вже більше ніколи не подзвонять. Ми всі втомилися від війни. Але це не значить, що ми маємо відмовитися від інтересів держави. Мені шкода, о ми зараз говоримо, але нас не почують ті, хто мав би почути. Дядечко Черчіль колись сказав, що нація, яка між ганьбою і війною обирає ганьбу, в результаті отримає і війну, і ганьбу».

Василь Маняк: «Щоб ми мали результат сьогоднішньої зустрічі, пропоную затвердити один пункт – на цьому етапі не може бути жодної розмови про вибори на Донбасі. Це не території, які там, це – люди. Багато з них ненавидить усе українське. Не всі свідомі змогли виїхати, так. Але  їх – дуже мала частинка. Ми ніколи в житті не погодимося з тим, щоби тут панував російський сапог! Зараз бачу, що ситуація розгортається дуже схоже до 2013 року. Але тоді Росія не була готова до такої нашої реакції. Зараз вони готові. Нажаль, Європа це не усвідомлює. Такому сценарію – ні! І це не просто «ні – капітуляції», це ні – легалізації бандитів у статусі української влади. У новому законі, яки має прийти на зміну закону «Про особливий статус Донбасу», має бути вилучений пункт про вибори на цьому етапі».

              

Олег Белейканич: «Найбільше, що треба – щоби ті, у кого Україна в серці, навчилися голосувати. І навчилися координувати свої дії. Лише тоді ми проявимо дійсно славу Україні!».

Станілав Шух: «Сьогодні ми стоїмо на порозі незворотніх змін. Нас не змогли зламати ззовні. Але хочуть запустити цей процес зсередини. Всі ті, хто захищав і захищає Україну зараз, потребують нашої підтримки».

Юрій Світлик: «Небезпека може прийти і в наші міста. Тому не можемо допустити такого сценарію. Після того, як візьмемо під контроль територію Донбасу, там має бути проведена люстрація і дерусифікація. Якщо ми зараз узаконимо колаборантів – Україна хана!  Треба думати, бо якщо ми приймемо цей закон, усе піде далі».

Більше фото дивіться у розділі "Фоторепортаж".

Аня Семенюк, сепціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.