Новини

Велике тренування маленьких спортсменів

На зарядку вирушай! Ваш малюк вже навчився ходити, впевненіше стояти і робити найпростіші рухи. Все його вміння можна використати для перших фізичних рухів. Зарядка  для  організму радше необхідність, аніж просто гра. Хоча виконувати усі вправи потрібно бавлячись і розважаючись. Так дитині стає цікаво і вона з радістю виконує усі поставлені перед нею завдання. В основі рухової активності  лежать ходьба, різні ігри з м’ячем, прапорцями, іграшками, повзання і подолання перешкод.

Бадьорий початок

Найперше – так звана, розминка. На неї виділяємо одну хвилину. І пропонуємо малюку побігати, походити на пальчиках вперед, назад, поприсідати, поскакати. Важливо вчити дитину стрибати і при цьому стежити аби вона відштовхувалась двома ніжками. Після цього Ви можете посадити перед собою дитину, віддихатись і перевести подих. Візьміть дитину за ручки, обніміть її декілька разів. Ви у такий спосіб розминаєте м’язи рук. Повторіть вправу декілька разів. Тепер візьміть обруч або круг,  через який малюк зможе пролізти. В обруч також можна закидати м’ячик. Так ваша дитина виробляє точність своїх рухів і вчиться направляти предмет у потрібний напрямок. Ігри з м’ячем можна продовжити. Навчіть дитину координувати свої рухи і попадати в ціль. Такою «ціллю» може стати м’яка іграшка або щось намальоване на стіні. Озвучуйте дії дитини. Тепер вона кидає м’яч, а тепер штовхає або котить його. Кидати вгору або вниз, вперед чи назад. Ці речі дитина поступово вчиться відрізняти. І все розважаючись і бавлячись.

 Маленькі повторюхи…

Діти в цьому віці люблять копіювати дорослих. Тому, якщо ви хочете добитись бажаного результату виконуйте зарядку разом.  Для початку покажіть найпростіші рухи під обрану вами музику. Музика задає темп і так стає веселіше. Стукати предметом по нозі,  по підлозі, по колінку –  дитина в такий спосіб запам’ятовує певний набір рухів і розвиває моторику.  Вправи, які імітують тварин або персонажів з казок теж сприяють руховій активності. Головне виконувати їх разом з малюком. Ви можете враз перетворитись на слоника і походити на чотирьох, або в кенгуру і поскакати – не обмежуйте своєї фантазії так Вам і Вашому малюку буде цікаво.

Рівновага

Хороша вправа для тренування рівноваги – ходіння по дошці. Нехай ваш малюк самотужки вилізе на перешкоду, пройдеться і самостійно злізе. Пролізти під дошкою досягаючи м’ячик або інший предмет, пролізти крізь імітований тунель досягаючи іграшку - навчать малюка долати перешкоди і досягати цілі. Після цього можна потанцювати, походити  на пальчиках, на п’ятках, вперед і назад  - це добре розвиває координацію і ходьбу дитини.  

Правила

Заняття слід проводити щодня, через 40 хвилин після їжі. Поступово збільшуйте час проведення занять. Для початку присвятіть їм 5 хвилин, а вже потім 10 і більше. Адже дітки швидко втомлюються і для них важливо чергувати один вид розваг з іншим. Правильно виконувати вправи теж важливо. Слідкуйте за диханням. Дитина повинна дихати носом, а не ротом. Не забувайте стежити за настроєм вашого малюка. Важливо, щоб йому подобалось займатись зарядкою, лише тоді ви прищепите любов до фізичних занять і виховаєте справжнього спортсмена.

Рубрика «Мамуари» — для тих, хто любить своїх дітей.

Автор рубрики: Лівія Корлат

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.