Новини

Василь Калій «Важливо не тільки навчати студентів-іноземців, але й адаптувати їх до нашого суспільства, забезпечуючи їм повну безпеку»

Нещодавно в Ужгородському національному університеті відкрився новий факультет, який займається підготовкою виключно студентів-іноземців медичного спрямування. Навчання на Медичному факультеті №2 розпочалося згідно графіку, з 1 вересня цього року. Про перспективи розвитку факультету, амбіційні плани та студентів-іноземців ми поговорили з в.о. декана факультету, доктором медичних наук  Василем Калієм.

Василь Васильович, коли назріла потреба створити другий медичний факультет?

 Потреба створення  факультету з’явилася з першого дня появи іноземних студентів в УжНУ. Медичний факультет й так є величезним підрозділом, який обслуговує більше 3 тисяч студентів, його викладачі працюють з   студентами стоматологічного, біологічного факультету, факультету здоров’я людини. В цих умовах досить важко контролювати таку величезну структуру, а іноземні студенти потребують особливого відношення та уваги з боку викладачів та деканату. Ми мусимо дбати не тільки про їхній навчальний процес, але й про те , як вони проводять свій вільний час. Слід максимально залучити іноземців до студентського життя в університеті, дати можливість повністю розкрити їм свої можливості, а нам, нарешті, сконцентрувати свою увагу саме на студентах-іноземцях. Ось тому і було створено факультет.

 

 

Створенню факультету передувала підготовча робота…

 Найбільш активна робота велася протягом останніх трьох місяців, від рішення Вченої ради про створення нашого факультету. Вважаю нашим величезним здобутком те, що ми запустили навчання з першого вересня, згідно графіку. В минулі роки складалися певні обставини так, що ми не могли розпочати разом з українськими студентами, відповідно приходилося ущільнювати навчальні плани. Цього року все йде чітко за графіком.

Факультет створився не з нуля. Я вже рік працював заступником декана медичного факультету по роботі з іноземними студентами. Основні завдання, які були перед  нами поставлені були виконані. Все навчально-методичне забезпечення в нас є, викладачі також. Ми пішли на цей крок вже маючи всі можливості для того, щоб відповідати всім необхідним вимогам Вищої школи. Звичайно, що попереду багато роботи. але що важливо  – в нас є база для динамічного розвитку та ефективного навчання студентів іноземців.

 

Які кафедри створені на новому факультеті?

 Ми вже маємо кафедру фундаментальних медичних дисциплін, її очолив Володимир Петрович Фекета, кафедру внутрішніх хвороб, її завідувачем є Мар’яна Іванівна Товт-Коршинська та кафедру громадського здоров’я та гуманітарних дисциплін. Цю кафедру очолила Рената Юріївна Погоріляк.

Ми маємо повністю укомплектований штат, а кожна кафедра відповідає всім вимогам , в тому числі за кількістю викладачів з науковими ступенями.

 

Хто викладає на факультеті?

Викладачі прийшли до нас з медичного факультету, факультету післядипломної освіти та довузівської підготовки та інших факультетів, які мають ентузіазм, володіють англійською мовою й налаштовані ефективно працювати, підняти факультет до рівня флагману університету, яким, а я в цьому впевнений, він невдовзі стане.

 

Скільки студентів навчається  на факультеті?

Перший курс розпочне навчання з першого жовтня, зараз ми маємо всі інші курси з другого по шостий, які вже навчаються. Разом з першим курсом в нас буде приблизно 550 осіб. Як тільки ми отримаємо нові можливості з розширеними навчальними площами, ми будемо збільшувати кількість студентів.

 

Де проходять зараз заняття для студентів-іноземців?

Частина занять проходить в приміщенні медичного факультету, за що ми вдячні керівництву факультету за їх підтримку у нашому становленні. Також деканат та кафедра фундаментальних медичних дисциплін базується в Інституті електронної фізики. Ремонти вже проведені, зараз ми вирішуємо технічні моменти по переселенню. Клінічна кафедра знаходиться в міській лікарні.

 

Крім навчання, як ви працюватимете зі студентами-іноземцями у вільний час?

Дуже важливим є максимальна адаптація студентів іноземців до нашої культури, менталітету. Ми започаткували проект з кафедрою соціології та соціальної роботи, вони підготують цикл лекцій про історію, культуру нашого краю, також будуть проводитися тематичні екскурсії. Це буде особливо актуально для першого курсу, який тільки-но приїде.

Також в свою чергу ми створюватимемо значну кількість студентських, факультетських заходів. Передусім  це день першокурсника, Міс-факультету. Обов’язково залучатимемо студентів до спортивних секцій, створимо наш спортивний клуб. На всіх кафедрах будуть створені наукові гуртки, де студенти зможуть глибше вивчати цікаві їм дисципліни.

 

 

 

Деяких наших жителів турбує питання медичного обстеження іноземних студентів та можливість перебування в лікарнях. Минулого року ми провели повне медичне обстеження, яке необхідне для студента, в об’ємах передбачених законодавством. І таке обстеження буде проводитися щороку.

Слід розуміти, що не тільки іноземних студентів треба адаптовувати до наших умов, але й ужгородців – до іноземних студентів. Ми максимально будемо їх залучати до соціальних процесів в Ужгороді. Вже зараз наші студенти є волонтерами, які допомагають вивчати англійську мову в освітніх закладах міста. Важливо, щоб наші люди зрозуміли – студенти-іноземці такі ж самі люди як і ми, які тимчасово тут навчаються, а ми маємо унікальну можливість продемонструвати  європейські підходи нашого відношення до людей незважаючи на расу, релігію чи культуру.  

Немає жодного престижного вузу в світі, де б не навчалися іноземні студенти. Створення окремого факультету – це дійсно історична подія, це  реклама на весь світ, адже в нас є студенти з більш ніж 10 країн і їх майбутні досягнення стануть гордістю нашого університету.

 

Розмову вів Олексій Шафраньош,

Прес-служба УжНУ

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.