Новини

В УжНУ обговорили особливості вступної кампанії 2016

Під час Вченої ради 27 листопада відповідальний секретар приймальної комісії Петро Горват розповів про особливості вступної кампанії 2016 року та завдання, які постають перед університетом.

У 2016 році востаннє набиратимуть студентів за ОКР «молодший спеціаліст» та «спеціаліст».    

Обсяг держзамовлення на підготовку фахівців ступеня бакалавра (спеціаліста медичного та фармацевтичного спрямувань) буде визначено за фактом зарахування вступників, рекомендованих на бюджетні місця. А до 15 червня Приймальна комісія повинна прийняти та оприлюднити рішення стосовно мінімального та максимального обсягів державного замовлення для цієї категорії вступників.

Важливо, що у 2016 році вступники на ОКР «бакалавр»  (спеціаліст медичного та фармацевтичного спрямувань) на  основі  повної загальної  середньої  освіти мають подавати тільки електронні (!) заяви. Виняток – особи,  які  мають  право  на  участь  у  конкурсі  за  результатами вступних  іспитів,  на зарахування  за співбесідою, поза конкурсом, а також іноземні студенти.

Вступник має право подати до 15 заяв на 5 спеціальностей, при цьому зняте обмеження на кількість вищих навчальних закладів. ВНЗ визначає перелік необхідних предметів ЗНО: перший – українська мова і література, другий – теж обов’язковий, третій – за вибором із переліку запропонованих. Вагові коефіцієнти встановлюються аналогічно до 2015 року.

У наступному році можливість перехресного вступу на основі фахових іспитів матимуть абітурієнти з ОКР «молодший спеціаліст» (на бакалаврат) та бакалаври для здобуття ОКР «спеціаліст» чи ступеня «магістр».

За словами Петра Горвата, нинішні студенти зможуть вступати на іншу спеціальність бакалаврату без ЗНО й  паралельно навчатися з другого курсу.

Вступ до аспірантури відтепер стає компетенцією єдиної приймальної комісії університету. Відповідні правила вступу будуть додатком до Правил прийому до ДВНЗ «УжНУ» у 2016 році. «Вступні випробування на навчання для здобуття ступеня доктора філософії складаються зі вступного іспиту із спеціальності (в обсязі стандарту вищої освіти магістра з відповідної спеціальності) та вступного  іспиту  з  іноземної  мови  (за  вибором  Вченої  ради  вищого навчального  закладу  в  обсязі,  який  відповідає  рівню  B2  Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти), а також інших  форм  вступних  випробувань  (іспити,  співбесіди,  презентації дослідницьких  пропозицій  чи  досягнень  тощо),  які  встановлені  правилами прийому до аспірантури ВНЗ», – пояснює Петро Горват. Планується двоетапний прийом до аспірантури – у лютому-березні та серпні-вересні.

У 2016 році за  результатами  співбесіди  зараховуються  до  вищого  навчального  закладу особи:

– які  стали  інвалідами  внаслідок  поранень,  каліцтва,  контузії  чи  інших ушкоджень  здоров'я,  одержаних  під  час  участі  у  масових  акціях  громадського протесту  в  Україні  з  21  листопада  2013  року  по  21  лютого  2014  року  за євроінтеграцію  та  проти  режиму  Януковича  (Революція  Гідності),  та  які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року;

– визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 11-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Згідно зі статистикою, прогнозується зменшення  кількості  випускників  11  класу  –  200  тис.  (2015  рік  –  218  тис.), проте зростає кількість випускників 9 класу – 327 тис. (2015 рік – 319 тис.). 

Вступна кампанія – 2016 відбуватиметься за новим переліком галузей та спеціальностей. «Першочергове  завдання  найближчих  днів  –  підготовка  Акту  узгодження переліку спеціальностей, затвердження такого Акту у МОН та розробка правил прийому на 2016 рік», – наголошує Петро Горват.

Правила  прийому до університету на 2016 рік мають затвердити до 15 грудня.

Іванка Когутич

Фото Роберта Паппа

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.