Новини

В Ужгородському замку з успіхом провели перший TEDxUzhgorod

24 листопада, в Ужгородському замку пройшов перший TEDxUzhgorod. Конференція нетипового та динамічного формату зібрала близько семидесяти слухачів не тільки з Ужгорода, а й з Івано-Франківська, Львова і навіть з Донецька. Доповідачі ділилися своїми ідеями, порадами та інноваціями у різних сферах життя.

Згідно правил TEDx, презентація не повинна тривати більше 18 хвилин, тож вмістити в цей час намагалися тільки найцікавіше.

Загалом всю програму дня організатори розділили на три частини. В першій частині слухачам розповіли, зокрема, про те, що олія може бути природним дизельним пальним.

 

 Ігор Сусяк з Івано-Франківська вже давно використовує таке пальне у власному автомобілі. Він поділився досвідом використання біо-палива, показав як саме потрібно переобладнати автомобіль і навіть озвучив рецепт «Як варити біо-дизель в домашніх умовах». Тож, ужгородці, не дивуйтеся тепер, якщо ваші друзі на питання: «Що робитимеш ввечері?», відповідатимуть: «Хочу зварити трохи пального для поїздки в гори!».

 

Наступним не менш цікавим доповідачем був Петро Бобонич. Він презентував неінвазивний глюкометр, який може вимірювати рівень цукру в крові без того щоб щоразу робити надрізи на шкірі, як це робиться іншими засобами. Такий прилад є необхідним для людей хворих на діабет, адже вони постійно мають контролювати рівень цукру в крові. Від цього залежить їхнє життя.

Новий прилад грунтується на природній особливості інфра-червоних променів. Світлодіод пропускає їх через вухо (палець, зап’ястя) людини, а з іншої сторони фотоприймач фіксує зміну довжини та амплітуди хвилі. В залежності від кількості глюкози в крові людини, цей показник буде різним. Петро Бобонич додав також, що має намір допрацювати даний прилад, щоб він набув вигляду звичайного годинника чи каблучки.

Потім на слухачів чекав сюрприз. Юрій Резвий, менеджер, який присвячує свій вільний час розробці роботизованих електронних систем, презентував пристрої, що можуть передавати відеозображення в режимі онлайн. При чому один з них вміє літати на висоті більше 50 метрів, а інший – заїжджати під автомобілі, або,наприклад, під уламки споруд в пошуках потерпілих.

Юрій розповів, що з допомогою новітніх технологій можна рятувати життя та здоров’я людей, які працюють зокрема в МНС, чи прикордонній службі. Тепер небезпечну для життя частину роботи можуть виконувати роботи.
Далі всім натовпом учасники йшли у кав’ярню «Снек» на каву-перерву. Тут можна було поспілкуватися з доповідачами у неформальній обстановці і задати питання, що виникали в ході презентацій.

 В другій частині TEDxUzhgorod відомий всім ужгородцям, і не тільки, Павло Чучка в гумористичній формі подав своєрідну доповідь-мотивацію про те, як втілювати незвичні ідеї в життя. На прикладі корчми «Деца у нотаря» він розповів як вже 17 років генерує різні нововведення. Хоча від деяких з них через певний час  потрібно відмовитися, інші - залишаються надовго і їх навіть намагаються копіюювати. Тож ніколи не варто зупинятися на досягнутому.                                

                   

Наступним був дизайнер Олег ОлашинНа різних фото він показав яким чином можна змінити історичну частину Ужгорода, - замінити нетипові для міста рекламні вивіски і реставрувати фасади старих будівель.
«Відновивши історичні вивіски, місто набуде певної ідентичності. Тобто, переглядаючи фотографії, туристи зможуть ідентифікувати Ужгород серед будь-яких інших міст», - зауважив Олег Олашин.

Після відео-трансляції найцікавіших виступів на TED та чергової кави-перерви, всі повернулися в зал, щоб почути відомого закарпатського туриста та соціолога Федора Шандора. Він навів десятки аргументів, що суїцид – це не модно. У скрутних життєвих ситуаціях завжди варто шукати вихід. Як говорить народна мудрість: "Над проблемою треба посміятися і тоді вона відступить."
Цікавим виступом відзначився і Роман Голубовський – редактор сайту, де публікують смішні фейкові (видумані) новини. «Такі статті є гумористичними, проте деякі видання сприймають їх за «чисту монету» і передруковують у себе. Коли новина набуває серйозного розголосу, навіть офіційні структури змушені їх спростовувати. Тож ніколи не треба забувати про почуття гумору і знати кому вірити, а кому ні», - розповідає Роман. Якщо ви читаєте новину, що Міністр освіти планує відмінити букву «ї» в українському алфавіті, або священик, наче ніндзя виганяє кадилом з церкви рок-групу, - не поспішайте все сприймати серйозно.
Наостанок фотожурналіст Олег Григор’єв презентував соціальні фотороботи та розповів про їх важливість. Зокрема, наприклад, фотографії з одного із інтернатів, де він знімав, потрапили на Всеукраїнську виставку. Молоде подружжя, перебуваючи там, просто закохалося у дівчинку на фото. Вони зв’язалися з Олегом, а потім і з керівництвом закладу і удочерили її. Тож такі поворотні події є набагато важливішими, ніж проекти, від яких чекаєш фінансової винагороди. «Альтруизм есть важная и необходимая часть жизненной позиции. Он представляет собой инвестицию в окружающую социальную среду. А если вы хотите хорошо зарабатывать, то не нужно для этого искать высооплачиваемую работу – просто начните делать то, что вам нравится більше всего. Потому что, корда вы что-то делаете с душой, вы делаете это хорошо, а за то, что вы делаете хорошо – хорошо платят», - підсумував Олег.


Загалом можна відмітити, що організатори TEDxUzhgorod теж роблять свою справу дуже добре. Цей захід не тільки розширив кругозір учасників, а й надихнув кожного генерувати ідеї та втілювати їх у життя. Тож цілком можливо, що в наступних «тедах» виступатимуть вже ті, хто ще недавно був по інший бік залу. 

Олександра Шевченко, спеціально для Zaholovok.com.ua 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.