Новини

В Ужгородському прес-клубі відбулась дискусія про угорсько-українські відносини та дезінформацію

В Ужгородському прес-клубі відбулася дискусія з Герглєм Нілашом, журналістом угорського незалежного видання Telex, на запрошення Інституту центральноєвропейської стратегії. Йшлося про українсько-угорські відносини та вплив дезінформації на них;  висвітлення тематики України в Угорщині та Угорщини в Україні. Журналісти обговорили, як висвітлюється російська агресія проти України в Угорщині та як пояснювати угорській аудиторії Україну, сучасну Україну та війну Росії.  


Гергель Нілаш, кілька тижнів провів на сході України, готував репортажі та продовжує активно працювати над висвітленням війни в Україні для угорських читачів. Видання Telex, в якому працює журналіст, одне з найпопулярніших входить у першу трійку онлайн-видань Угорщини, з охопленням до 900 тис. унікальних відвідувачів у день. Гергель зауважив, що незалежні ЗМІ працюють у складних економічних умовах, але можливість працювати все ще є, щоб вирівняти інформацію, яка надходить з провладних ЗМІ. «Я завжди заперечую, що Telex - це опозиційний ЗМІ, ми не опозиційні і ми не провладні. Ми працюємо як незалежні і це нелегко, - каже Гергель Нілаш. – Іноді ми надсилаємо запити до уряду, щоб отримати коментар, але 45 із 50-ти таких звернень ігноруються, інші перекладаються тричі по 15 днів. Днями отримали відповідь через 45 днів. Також прем’єр-міністр Віктор Орбан 12 років не давав інтерв’ю ЗМІ, але щонеділі виступає на державному радіо. Проте це монолог у формі інтерв’ю».   

фото

  Щоб показати насправді, що відбувається в Україні, Гергель Нілаш багато їздить на схід. Хоча керівництво Угорщини, за словами журналіста, каже, що країна має залишитися осторонь подій в Україні. А також влада пояснює економічні негаразди війною у сусідній державі. Часто у провладних медіа, за словами Гергеля, з’являється контент, який дезінформує читачів: уряд критикує європейські санкції щодо росії і показує негативний їх вплив на їхню країну. Також влада дотримується думки, що переговори краще, ніж зброя. Гергель переконаний, що суспільство попри все має мати чітку картину та інформацію. «Це доволі чорно-біла ситуація (в Україні), зважувати «за» і «проти» не дуже правильно. Можна сміливо сказати, хто агресор і жертва», - каже Гергель Нілаш. 

фото

фото
фото

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.