Новини

В Ужгороді звучатиме ювілейна програма Закарпатського народного хору

Святковий вечір з нагоди 70-ліття Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, який відбувся 18 жовтня, пройшов з величезним успіхом і викликав неабиякий резонанс громадськості.

Велика зала філармонії не могла вмістити всіх охочих прийти і привітати ювілярів.

Тож цю програму буде повторено 15 листопада у рамках проекту «Музика вихідного дня». Початок концерту о 16.00.

Ось що говорить про такий важливий етап у житті колективу його художній керівник, заслужений працівник культури України Наталія ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК:

«Заслужений академічний Закарпатський народний хор завжди відігравав важливу роль у культурно-мистецькому та суспільному житті краю. Так само чутливо він відгукується і зараз на найважливіші події в державі. Та найперше ми дбаємо все ж про збереження нашої духовної спадщини. Тож поруч із творами «золотого» фонду у нашому репертуарі з’являються нові зразки автентичного фольклору – майстерні обробки народних пісень, танцювальні постановки і цілі сцени-картини із традиційних закарпатських обрядів, як то «Бал у старому селі», «Винобрання», «Кичерка».

Принагідно хочеться вкотре наголосити, наскільки важливо підтримувати культуру, все духовне надбання нашого народу. Зрештою, та ситуація, в якій ми зараз опинилися, певною мірою теж стала можливою тому, що ставлення до національної культури, до почуття національної ідентичності було на другому плані. Адже як повинна бути у кожній оселі Біблія, так має звучати там і народна пісня, мають шануватися наші звичаї і традиції. І тут без підтримки влади і громадськості не обійтися. Не матимемо національної культури – втратимо все. Безцінне багатство кожного народу – це його ідентичність, його коріння, його особливості. І ці особливості найбільше проявляються саме в культурі – пісні, танці, вишивці, обряді. А наш колектив впродовж 70 років є таким культурним осередком, носієм наших давніх традицій – специфічних, особливих, неповторних, різнобарвних через багатоетнічне поєднання. Ми цим продовжуємо займатися попри нелегкі часи. А хіба раніше було легко? Коли на догоду політичній номенклатурі слід було виконувати пісні про партію, Леніна і т.д.? Зараз ми вільні у виборі репертуару. Але зараз, як ніколи, слід підтримувати людей-носіїв нашої культури. Підтримувати добрим словом, заохочувати матеріально, щоб не було відтоку нашої талановитої молоді, щоб наші співаки і танцюристи не вирушали в інші країни за кращими заробітками. Держава, влада зобов’язані підтримувати те найкраще, що вже часом довело свою цінність.

Вважаю, що працювати з таким колективом – це велике щастя. Бажаю, щоб всі наші слухачі із задоволенням приходили на наші концерти й отримували велику насолоду від почутого і побаченого. Так само бажаю нашим артистам почуватися щасливими від роботи й уваги публіки». 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.