Новини

В Ужгороді виступить відомий український скрипаль

15 вересня у рамках VIІ Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики імені Н.ВИСІЧ відбудеться концерт Юлія ВИМЕРА (скрипка, Австрія) та солістки Закарпатської обласної філармонії Олесі ГАЙДУК (орган).

У програмі концерту:

  • Арканжелло Кореллі, «La Folia» (варіації);
  • Джузеппе Тартіні, Соната соль мінор «Покинута Дідона»;
  • Ніколо Паганіні, «Синагога» для скрипки соло;
  • Арам Хачатурян, Соната для скрипки соло;
  • Юлій Вімер, «Згадка про Паганіні» для скрипки соло.

Початок концерту о 18.30. Ведуча – музикознавець Наталія ПІЦУР.

Юлій ВИМЕР (1972 р.н.), скрипаль-віртуоз і композитор, народився у Львові у родині професійних музикантів. Навчався у Львівській музичній школі № 1 по класу скрипки (педагог Н. Осіпова) та спеціальній музичній школі імені Соломії Крушельницької (педагог І. Шутко). У 1985 році відбувся перший публічний авторський концерт юного музиканта, в основу якого лягли його власні твори. З тих пір Юлій Вимер з великим успіхом виступає у різних містах України, Росії та в Європі. Свою виконавську майстерність вдосконалює у чудової скрипачки і педагога О.Легнер, а в 1992 році їде на запрошення Віденської державної консерваторії, де займається у композитора-авангардиста Е.Урбанера. У тому ж році «Камерна симфонія» Юлія Вимера здобуває спеціальний диплом на престижному композиторському конкурсі Королеви Єлизавети у м. Брюссель. Не зупиняючись на досягнутому, музикант навчається по класу альта в консерваторії у місті Айзенштандт (Австрія, клас професора І.Гутмана), паралельно удосконалює виконавську майстерність по класу скрипки у відомого професора І. Шиво.

Із серйозних творчих досягнень гостя нашого фестивалю також варто назвати Гран-прі на XV Міжнародному музичному фестивалі «Австрія» із вручення головного призу Австрійського радіо (1993 р.), серія концертів на Французькому радіо (1996 р.) та спеціальний приз родини князя Естергазі з врученням диплома «Кращий альтист року» (2000 р.). Скрипаля-віртуоза часто називають «Паганіні XXI ст.». Виконавець славиться власними скрипковими імпровізаціями, зокрема є ініціатором проекту «Музика в живопису» (скрипкова імпровізація на аукціоні живопису з приватної колекції). Особливо приємно, що наш земляк у непростий для країни час активно займається благодійністю – на підтримку талановитих дітей, на реконструкцію, реставрацію і модернізацію пам’ятників та архітектурних споруд свого рідного Львова, на допомогу переселенцям зі сходу тощо.

Підготувала Таїсія Грись

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.