В Ужгороді відкрилося Почесне консульство Латвії (Фото)

В Ужгороді відкрилося Почесне консульство Латвії (Фото)

В Ужгороді відбулося відкриття Почесного консульства Латвійської республіки в Ужгороді за участю Надзвичайного та поважного посла Латвії в Україні Юріса Пойканса та представників міністерства та Посольства Латвії в Україні, представників Закарпатської ОДА, мера Ужгорода, інших почесних гостей. Будівля Почесного консульства розташована у центрі міста за адресою: Православна набережна, 7.

Ужгород вже шосте місто в Україні, де відкривається почесне консульство Латвії. Про це розповів Алдіс Адамовічс, керівник групи міжнародної співпраці з Україною Сейму Латвійської республіки. Балтійська країна має представництва у Львові, Одесі, Дніпрі, Чернігові та Запоріжжі. «Наша співпраця розвивається і стає міцнішою, - зазначив Алдіс Адамовічс. – Передаю вітання від спікера латвійського парламенту, Латвія висловлює підтримку Україні, сподівається на двосторонні відносини і засуджує агресію політики Росії. Ми бачимо вас в союзі європейських країн».

Юрій Пойканс, Надзвичайний і Повноважний посол Латвійської республіки в Україні зауважив, що Україна та Латвія активно співпрацюють. Це перша серед балтійських країн держава, де був з візитом новий український президент. Діють три напрямки транспортного сполучення з Україною: з Риги до Києва, Львова та Одеси. «Закарпаття має дуже цікаву гарну історію, унікальну природу та власний потенціал. Тому відкриття почесного консульства на Закарпатті є обґрунтованим, - каже Юрій Пойканс. – По друге, ми маємо зв’язки в галузі освіти, УжНУ співпрацює з Латвійським університетом». За словами Юрія Пойканса, Латвія готова відкривати своїм громадянам туристичний потенціал Закарпаття, ініціювати спільні програми у сфері культури, спорту, освіти. «Відкриття нового почесного консульства- це нові шляхи співпраці, - каже Надзвичайний і Повноважний посол Латвійської республіки в Україні. – Такі установи працюють також як інформаційні центри і дають можливість більше дізнатися про нашу країну». Співпраця передбачає також залучення інвесторів на Закарпаття. За словами Юрія Пойканса, цього року торгівля між нашими двома країнами є рекордною з початку 90-их років. Він також зазначив, що важливим є транспортне сполучення, і робота аеропорту в Ужгороді – це важливий виклик для області і необхідна умова для пожвавлення туристичних потоків.

Латвія слідкує за реформами в Україні, адже це необхідна умова виконання Угоди про Асоціацію та перспективи вступу до європейської спільноти, зауважили латвійські високопосадовці. Найголовніший виклик для України, вважають вони, це питання реформування судової системи, бо досі іноземні інвестори не можуть себе відчувати себе стабільно в Україні.Найближчі заходи, які планує Почесне консульство Латвійської республіки в Закарпатті, культурницького спрямування. Про це розповів Юрій Ігнатко, Почесний консул Латвійської республіки в Ужгороді. «Плануємо проведення Латвійських днів, щоб ознайомити закарпатців з країною, будемо розвивати культурні, туристичні напрямки, співпрацю у спортивному секторі. Наш край унікальний, є багато рекреаційних санаторних комплексів міжнародного рівня, які будуть цікавими для латвійських туристів»,- додав Юрій Ігнатко.Між Україною та Латвією також налагоджено обмін школярами. П’ять років поспіль Латвія запрошує на кількаденні поїздки дітей з сімей учасників АТО. «Діти з усіх регіонів України приїжджають живуть тиждень-два у Латвії, вивчають нашу країну, - каже Алдіс Адамовічс. – Якщо потрібна гуманітарна допомога, ми завжди готові цьому сприяти. На сьогодні допомагаємо східній Україні через міністерство оборони».

Ужгородська мерія тим часом обговорює з латвійськими представниками, хто може стати містом-побратимом закарпатської столиці в Латвії. Про це на відкритті Почесного консульства повідомив Богдан Андріїв, мер Ужгорода. «Ми також домовилися про певну співпрацю, почнемо з культури та спорту. А також співпрацюватимемо у напрямку обміну дітьми», – додав мер.

Активізується співпраця з Литвою також на обласному рівні. Ігор Шинкарюк, заступник голови Закарпатської ОДА наголосив: «Україна вже має багаторічні зв’язки з Латвією сьогодні ця робота починається на території Закарпаття Ми перегортаємо нову сторінку взаємостосунків з європейською країною».

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання