Новини

В Ужгороді відкрили перший освітній простір для дітей-переселенців

Волонтери організації «Я допоможу» за підтримки меценатів відкрили перший освітній простір для дітей-переселенців в Ужгороді. Він розташований у шелтері, де наразі мешкає понад 170 людей із регіонів України, де наразі ведуться активні бойові дії. Дітей шкільного віку тут 48. Саме для них відкрили простір, в якому діти зможуть перебувати під час онлайн-навчання, а також використовуватимуть його для проведення дозвілля – майстер-класів, творчих занять, перегляду мультиків та фільмів.


Як розповіла під час відкриття освітнього простору співорганізаторка шелтеру «Я допоможу» Тетяна Адамчук, необхідність облаштувати подібну кімнату для дітей виникла уже давно, оскільки наразі діти займаються з волонтерами на вулиці.

притулок

 

«До нас часто приходять волонтери для проведення занять із танців, різних майстер-класів для діток. Зазвичай таке дозвілля проводимо надворі. Коли була погана погода, це було в коридорі, – не дуже комфортно. Навіть зараз, коли було дуже спекотно, це було важко. За допомогою «Карпатського дому» зараз ми маємо змогу зробити цей простір для навчання. Думаю, що дітям тут буде зручно, тому що вони можуть проводити дозвілля тут не тільки вдень, але й ввечері за переглядом мультиків і кіно. Також тут з дітками будуть працювати психологи. Йде зима і не весь час буде погода, яка буде дозволяти проводити заняття й дозвілля на вулиці», – зазначає Тетяна Адамчук, додаючи, що наразі у притулку проживає 178 переселенців, 48 з них – діти. У новому освітньому просторі  вони зможуть проводити онлайн-навчання, також з дітьми тут займатимуться педагоги і волонтери, які проводитимуть творчі заняття.

адамчук тетяна

 

Євген Лукша, голова правління Асоціації проектних менеджерів «Ядро» під час відкриття простору наголосив, що наразі такі ініціативи – дуже потрібні та цінні: «Це справді важлива подія, бо наближається 1 вересня, День знань і ми відкриваємо освітній простір. Це важливо, бо в сучасних умовах піклування про освіту дітей є одним із, вважаю, найголовніших завдань нашої держави».

За його словами,  фінансову допомогу на створення цього освітнього простору надала громадська організація «Карпатський Дім» із Берегова, якій вдалося зібрати кошти меценатів і спрямувати їх на функціонування програми сприяння переселенцям у Закарпатській області. Менеджмент цієї програми здійснює Асоціація проектних менеджерів «Ядро». Таких проектів є кілька, які фінансуються «Карпатським Домом», але особливу подяку треба висловити і громадській організації «Я допоможу», адже це їх ініціатива, проект, поданий на розгляд «Карпатського Дому».  Парти для освітнього простору надали безкоштовно благодійники із управління закарпатської реформатської церкви.

лукша євген

 

«Цей освітній простір буде працювати і у форматі позакласної освіти, і у форматі надання психологічної підтримки. А також для дітей, які будуть навчатися в онлайн-форматі тут забезпечено всі необхідні підключення, телевізійні системи і діти зможуть здобувати освіту онлайн», – зазначив Євген Лукша.

Тетяна Вачиля, голова Холмоківської територіальної громади зазначила, що це – гарна ініціатива і для батьків учнів, оскільки з 1 вересня стартує навчання, а перебування дітей під час занять в освітньому просторі трохи розвантажить дорослих і дітям також буде більш комфортно займатися.

«Мені сьогодні особливо приємно бути на відкритті мультифункціонального класу, тому що тут дітки зможуть навчатися як очно, так і онлайн. Після обіду батьки тут можуть виконувати із дітьми завдання, маленькі можуть навчатися. До Дня знань це дуже доречно, від усієї громади я вам дякую», – сказала Тетяна Вачиля.

тетяна вачиля

 

Представник громадської організації «Карпатський дім» Йосип Резеш наголосив, що волонтери ГО «Я допоможу» доклали багато зусиль для того, аби у шелтері з’явився такий клас: «Ця організація з перших днів війни взяла не себе величезний тягар, величезну роботу з облаштування житла і побуту для переселенців. Пам’ятаю перші дні великої війни, коли був величезний потік людей зі східних областей і велика кількість людей потрапила саме на Закарпаття. Багато шелтерів було у нашій області створено, але один із показових – тут, в Ужгороді. Звичайно, ми як громадська організація беремо участь у розвитку цих притулків не тільки в Ужгороді, а по всьому Закарпаттю. Нам було дуже приємно співпрацювати і допомогти у створенні цього простору, який дуже потрібний і діткам, і батькам. Бо і батькам буде трохи легше, якщо дітки будуть з 1 вересня зайняті тим, чим вони мали бути зайняті у звичайному житті. На жаль, трохи від звичного режиму вони відійшли, але ми зі свого боку як волонтери і як люди, що хочуть допомогти, будемо робити усе, що від нас залежить, для того, щоб у цей важкий період їхнього життя, важкий період у нашій державі трошечки полегшити», – зазначив Йосип Резеш.  

резеш

 

Тетяна Адамук також розповіла, що одним із перших уроків, проведених у новому освітньому просторі, буде заняття про Закарпаття: «До нас приходять психологи, вчителі. Зараз у нас буде перший урок про те, що таке Закарпаття, щоб дітки розуміли, в якому вони краї живуть, яка у нас історія, культура, чим Закарпаття взагалі цікаве. Приходять багато людей, які хочуть допомагати тим, що роблять майстер-класи, танцюють, проводять спортивні змагання, розповідають про правильне користування гаджетами. Зараз просто маємо для цього постійне й облаштоване місце», – зазначила Тетяна Адамчук. За її словами, до облаштування класу долучитися й самі мешканці притулку – замінили електрику, все підготували для оновлення приміщення. Волонтери «Я допоможу» домовилися із меценатами про закупівлю додатково обладнання для освітнього простору, яке допомагатиме дітям у навчанні.

шелтер

 

шелтер

 

шелтер

 

шелтер

 

шелтер

 

шелтер

 

шелтер

 

шелтер

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.