Новини

В Ужгороді відбувся масштабний шоу-концерт The Invisible Planet

Довгоочікуваний масштабний шоу-концерт The Invisible Planet (Невидима планета), який готувався майже рік, днями успішно пройшов в Ужгородському амфітеатрі.


Вже не вперше організовує дійство такого масштабу ужгородський композитор, режисер Дмитро Фесенко (Павлов). Це восьмий його проект, який він втілює в рідному Ужгороді. Цього разу допомагала йому у реалізації задуму творча ужгородка Габріелла Руденко.

The Invisible Planet складався з двох різнопланових концертних програм: Genetic Station/Генетична станція та Secret World of Music/Секретний світ музики.

Першою половиною концерту є науково-фантастична постановка Genetic Station. У відеоінтро глядачам показали передісторію сюжету театралізації, яка відбувалась на сцені: за сценарієм у 2828 році, кілька вчених планети Земля вирушили в Космос для вивчення нових галактичних систем, приземлившись на Невідомій планеті, вони виявляють там кисень і стабільний рівень атмосферного тиску, що дозволяє їм провести дослідження ґрунту.

Основна команда вчених, що складається з чотирьох осіб, серед яких фізики, хіміки, генетики, взявши з собою усі необхідні прилади, відправились на пошуки життєзабезпечуючих ресурсів. Двоє інших – стерегли корабель.

Пройшло кілька годин, а група дослідників так і не повернулась. Двоє останніх також вирішують покинути корабель і йти на пошуки. Вони беруть з собою дозиметри і виходять на Невідому планету, в надії знайти своїх колег. Але при цьому виявляють зовсім інше...

Пройшовши складний шлях по скелястих горах, вони не знаходять своїх коллег. Раптово з’являється дивний гул, який заманює їх. Орієнтуючись на цей звук, вони знаходять чорну коробочку, схожу на маленький контейнер. Відкривши її, їх зі швидкістю світла затягує всередину електрична дуга.

З цього моменту ми переносимось у реальність – 15 серпня 2014, Ужгородський амфітеатр. Вчені опинились у покинутій лабораторії – це все відбувається вже на сцені на очах глядачів. Лаборанти з ліхтарями заходять у лабораторію (сцену) і починають вивчати об’єкт, в якому випадково опинилися.

На столі лаборанти виявили кейс з документами секретної інформації. Там же кожен з них знаходить свій бейдж, наче їх тут вже чекали. Це відбувалось під вступну композицію Introorganism.

 

Під наступну композицію The Organic Creation (Органічне створіння) вчені почали працювати над першими експериментами, випробувати всі можливості цієї незвичної лабораторії і зароджують життя в інкубаторах. На третій композиції Accouchement (Народження) вже чекають на свої творіння.

 

Цим новим життям були дві інопланетянки, які з’явились перед аудиторією на четвертій композиції програми – Journey Through Space Vibrant (Навколо космічної Галактики). При цьому лаборанти зняли верхній шар на інкубаторах.

Нові творіння показали стрімкий розвиток і вже на п’ятій композиції Dangerous Species (Небезпечні види) проявили своє дорослішання та силу, захопивши свідомість двох лаборантів. Останнім на допомогу прийшли колеги, які зупинили інопланетянок, оглушивши їх електрошоком. Після цього інциденту інкубатори знов закрили верхнім слоєм і команда вчених почала думати, як діяти далі.

У палкій дискусії вони вирішують знищити свої творіння, боячись їх розуму, сили та впливу на людську свідомість і на шостій композиції Extermination (Знищення) двоє лаборантів отруїли інопланетянок газом.

В кінці лаборанти покинули сцену під завершальну композицію Outroorganism, яка звучала, як і перша Introorganism, у супроводі трьох скрипок та віолончелі.

Цей перформанс показав глядачам іронічний приклад того, як людина здатна знищувати своє ж творіння.

Дійство на сцені супроводжували відеоряди на проекторах та моніторах.

Після завершення Genetic Station оголосили антракт і за кулісами розпочалась копітка робота.

Друга ж половина концерту виглядала інакше і називалась Secret World Of Music. Для цієї програми задіяні гурти та музиканти різних напрямів: Z.K.M. (Земля Королеви Мод), Елегантно Зіпсовані та Dj Atati.

За сюжетом дія відбувалася взимку вночі в 1898 році. Музикант Дмитро Фесенко (Павлов) відправляється в замок доктора Франкенштейна. Серед однієї з кімнат він виявляє якусь статуетку, яка оживає і затягує його всередину. Після чого головний герой виявляється на сцені, де стає частиною музичного спектаклю.

 

На сцені кардинально змінились декорації – тепер перед глядачами із-за куліс постала магічна кімната, в якій музиканти чарували аудиторію своїми композиціями. 

Другу частину концерту супроводжувала пісочна анімація у виконанні Юлії Миронової.

Завершився The Invisible Planet запальними піснями Steam та Sledgehammer – каверами на творіння британського композитора та музиканта Пітера Гебріеля. 

У цей час на сцені з’явився театр тіней: під час Steam справа за ширмою мився у ванній закарпатський поет та фотограф Валентин Кузан, а зліва – стригли клієнта перукарі з барбер-шопу «Брачёс», а на сцені прасувала піджак Дмитра з лампочками для наступної композиції Габріелла Руденко; на Sledgehammer справа за ширмою стояла наковальня і за нею працював новоспечений коваль Сергій Балога, а на сцені виступив і феєрично доповнив завершення дійства театр вогню та світла DragonFly.

 

Організатори та творча команда висловлюють подяку за підтримку у реалізації шоу-концерту:

Алену та Володимиру Пановим;

Ярославу Шафарю;

Володимиру Ігнату;

Анатолію Синишину;

Олександру Безику та Б-кузні;

В’ячеславу та Юлії Єгоровим;

Закарпатському обласному палацу дитячої та юнацької творчості ПАДІЮН;

Народному художньому колективу «Студія сучасного танцю «Бліц»;

студії FINT;

нічному клубу Фантом;

фотографам та відеооператорам концерту;

оркестрантам: Марині Мишак, Василю Донцю, Юліанні Хоменко, Олені Короленко та її доньці Олені;

оркестровим: трубачу Даніелю Ийлешу, тромбоністу Віктору Ковачу, саксофоністу Ігорю Переродову;

за типографічну підтримку Олександру Брезі;

за технічну підтримку «Solist-Engineering»;

за інформаційну підтримку:

Ужгородському прес-клубу;

інтернет-виданням Zaholovok.com.ua і Varosh.com.ua;

телеканалам «Перший кабельний», «21 канал» та «Тиса-1»;

радіостанціям Версія ФМ та Тиса ФМ.

З попередніми роботами ужгородського композитора та режисера-постановника Дмитра Фесенка (Павлова) можна на його офіційному сайті.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.