Новини

В Ужгороді триває акція "Письменник за прилавком": Іван Сенько

У неділю в акції «Письменник за прилавком», що стартувала 1 грудня в ужгородській книгарні «Кобзар» , взяв участь Іван Сенько, відомий закарпатський науковець,завідувач кафедри російської літератури філологічного факультету УжНУ, доцент.

Науковець представив три книжки,  які вийшли у різні роки у видавництвах Закарпаття.

Перша – «Келечин -- рідне село Августина Волошина». «Я подав історію села (яке є теж моїм рідним) від заснування до наших днів, - розповів Іван Сенько. – Книга дуже оригінальна, побудована як нариси по окремих напрямках, зокрема, «церковна громада», «сільська громада» та інші. У Келечині були Товариство ім.Духновича та «Просвіта». Цікаво, як вони в одному й тому ж селі співпрацювали, адже «Просвіта» була українофільського спрямування , а Товариство ім. Духновича – русофільське».

Друга книжка  І.Сенька, яку він демонстрував читачам,  «Притчі», яка вийшла у видавництві «Закарпаття» і стала подарунковим виданням. Оформлення зробила викладачка УжНУ Леся Поліха. «Книжка у тому оригінальна, що це вперше в Україні жанр народної притчі зібрано у такому збірнику, - зауважив автор.

Ще одна книга, яку представив Іван Сенько, цікаве дослідження «Від часів Лаборця до сьогодення». Це остання книжка, 30-та з доробку науковця, детальне та глибоке дослідження  просвітництва на Закарпатті.

Наразі Іван Сенько працює над книгою П.Лінтура, свого викладача. «Впорядкував балади. Раніше був упорядником казок Лінтура. А зараз підготовано видання, де подано і мелодії,  на які могли б виходити балади, - каже І.Сенько. - Цього року книжка вже має побачити світ у видавництві «Карпати».

Упродовж 18-ти днів (з 1 по 18 грудня) у найвідомішому книжковому магазині Ужгорода "Кобзар" можна буде зустрітися, поспілкуватися, випити запашну каву з найвідомішими закарпатськими письменниками. 

Організатори: кафедра туризму УжНУ, Ужгородський прес-клуб та книжковий магазин "Кобзар" запрошують всіх книголюбів поспілкуватися "наживо" з сучасними класиками закарпатської прози та поезії.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.