В Ужгороді стартував кіно-тур «Роми, яких ви не знали»

В Ужгороді стартував кіно-тур «Роми, яких ви не знали»

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторівкіно-туру "Роми, яких ви не знали", який пройде в Закарпатті з 2 по 6 жовня.

Під час кінотуру відбудуться покази фільму «Сім історій успішних ромських жінок». Розпочнеться тур з Ужгорода,далі кінопокази відбудуться в 5 населених пунктах області, вони будуть супроводжуватися публічними дискусіями за участі представників ромських громад, місцевої влади, громадських активістів, науковців та представників медіа.

Наталія Зіневич, співавторка та наукова консультантка проекту, ромологиня сказала: «Дякую Міжнародному фонду «Відродження» за можливість презентувати наш проект і стартувати на Закарпатті, де найбільша в Україні ромська громада. Наш фільм присвячено 7 жінкам, які мешкають у містах, є громадськими активістками, мають активну громадську позицію. Почути від них ми хотіли секрет успіху, адже загалом для українського суспільства жінки-лідерки ще не є типовим явищем. Наші героїні добре відомі у ромському середовищі, але ще недостатньо знані для всіх інших українців. Щоб змінити це, зокрема, і був здійснений наш проект».

Роман Блажан, режисер фільму "Сім успішних ромських жінок України" додав: «У мене давно жила ідея відзняти фільм про ромів. Тому дуже цікаво було співпрацювати з професійним істориком та ромологом. Зйомки тривали майже 4 місяці».

Раїса Набаранчук, героїня фільму розповіла: «А я й не знала, що мене знімають «для телевізора». Я за те, щоб люди знали, хто ми. Що ми, цигани, не гірше інших, що у нас є розум, ми бажаємо всім благополуччя, здоров’я, що ми бажаємо усьому світу думати головою. У фільмі я розповідала про своє життя, свої погляди».

Менеджер Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду "Відродження"Сергій Пономарьовсказав: «Для фонду «Відродження» цей проект виявився дуже цікавим з багатьох точок зору. Це унікальний продукт, досі такого не було – персональні історії жінок, які власним прикладом показують, як ті чи інші аспекти ромської культури себе проявляють. Через власні розповіді вони роблять ромську культуру більш зрозумілою для всього населення України. Крім того, це можливість для ширшої суспільної дискусії, саме тому фонд і підтримав проект».

Мирослав Горват, депутат Ужгородської міської ради, ромський активіст додав: «Я вдячний тим людям, які започатковують такі нові проекти. Ви взяли одні з найкращих історій, можливо. Та на Закарпатті є багато історій, тому я хотів би, щоб таких проектів було багато і надалі».

Організаторами заходів є громадська організація «Платформа для змін «Ре:Дизайн» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Лінк на сайті МФВ

Лінк на ФБ-подію

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання