Новини

В Ужгороді презентують міжнародне наукове видання «Різні обличчя «м’якої сили»

В контексті практичної реалізації цілей, визначених новою Стратегією національної безпеки України, 2 липня 2015 року Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді (директор Світлана Мітряєва) за сприяння Почесного консула Словацької Республіки у В. Березному Олега Адамчука проводить презентацію міжнародного наукового видання «Різні обличчя «м’якої сили»: країни Балтії та Східного партнерства між Росією та Європейським Союзом» (“The Different Faces of “Soft Power”: The Baltic States and Easternt Neighborhood between Russia and the EU”).

В сучасний науковий обіг поняття «м’яка сила» ввів у 1990 р. американський політолог Джозеф Най, описуючи досягнення поставлених цілей шляхом співробітництва на противагу застосуванню примусових заходів «твердої сили». В подальшому він розробив і розвинув цілу концепцію, яка наразі є однією з найбільш значимих в світовій політиці, дипломатії та економіці.

Україна опинилася між двома центрами сили – ЄС та Росією, які з метою поширення свої цивілізаційних впливів на нашу державу застосовують різні інструменти впливу і проекції сили, переважно «м’якої» сили з одного боку та «твердої» - з іншого. Цілі таких політик не завжди співпадають з визначеними стратегічними цілями і національними інтересами України. Тому увага експертної еліти та політиків та всього суспільства має бути однаково прискіпливою до застосування цими центрами впливу інструментів, як «м’якої», так і «твердої» сили, оскільки кінцева мета їх може нести загрози національній безпеці України.

Наукове видання підготовлене Латвійським інститутом міжнародних відносин за участі експертів з країн Балтії, Польщі, Грузії, України, Молдови та Росії. Презентації видання вже відбулися у Латвії (в м. Ризі 18.05.2015 р.) та Україні (в м. Києві 19.06.2015 р.), а також заплановані в Молдові, Грузії та Естонії.

До участи запрошені український представник від міжнародного авторського колективу видання, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичних місій, акредитованих в Західному регіоні України, науковці та студенти вищих навчальних і науково-дослідних установ, експерти громадських організацій краю та ЗМІ. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.