Новини

В Ужгороді презентували першу в Україні книжку-гру

Перша в Україні сімейна книжка-гра та книга, ілюстрована живим ляльками, презентовані сьогодні в Ужгороді. Обидві – особливі, адже призначені не тільки для широкого загалу, а й дружні до діток з особливим потребами. З учнями Ужгородського економічного ліцею зустрілася авторка та видавчиня з Києва Олена Осмоловська, яка розповіла їм про власну казку, ілюстровану авторськими ляльками, створеними спеціально для книги Ольгою Бутковською.

Це вперше на українському книжковому ринку з’явився такий літературно-мистецький проект, здійснив його Видавничий центр «12» у Києві. Йдеться про інноваційний проект «Сонце в озері твоєму» та книжку-гру «Квітті». Її ілюструвала молода білоруська художниця Христина Маканик. Гортаючи сторінки книги, батьки з дітьми, за задумом автора, творитимуть власні історії, казки, сюжети. 

Письменниця і видавчиня запитала присутніх на презентації школярів, хто планує стати її колегою в майбутньому. Спочатку у залі панувала тиша, але по-троху діти почали зізнаватися у власних поетичних та прозових спробах. «Творчість постійно потрібно тренувати, - порадила Олена Осмоловська. -  Для цього, наприклад, у світі є книжки-картинки. В Україні вони також почали з’являтися. Такі книжки можна читати всією сім’єю, а ще й у процесі тренувати свої творчі навички».

Гостя попросила дітей не нехтувати паперовими книжками поряд з потужним інформаційним тиском і засиллям технологій. «Той розвиток, який вони дають нашій уяві, жоден електронний ґаджет не надасть», - каже Олена Осмоловська.

«Я б вас дуже просила цього літа обрати для себе хоча б одну книжечку про особливих дітей, про діток з певними особливими потребами. Чи можете ви мені це пообіцяти?», - звернулася гостя до аудиторії школярів. Вона також навзаєм пообіцяла, якщо буде змога, повернутися у вересні і поговорити зі своїми новими знайомими про прочитане, відповісти на запитання, які з’явилися. Для тих, хто прагне продовжити спілкування (можливо, і поділитися своєю творчістю), письменниця залишила свою електронну адресу: vcenter12@ukr.net.

Олена Осмоловська у розмові з школярами торкнулася теми толерантності і людяності: «Я б дуже просила вас не оминати цієї теми. Вона – не для вузького кола чи групки людей, а саме для широкого загалу, для всіх нас. Бо поруч з нами є різні люди, цікаві, творчі. Вони потребують трохи більше нашої уваги і любові, бо вони – особливі. Але вони не інші, а такі ж, як ми».

Сама письменницю ужгородську зустріч назвала «продовженням історії книжкового щеплення толерантності». «Подолали сотні кілометрів, прорвалися крізь дощ. Ужгородський економічний ліцей. В залі підлітки. Бачу дитячі уважні очі, - і все, мене не спинити. Говорили про складні речі - щиро, відверто, чесно. Для мене - дорогоцінний досвід. Для них- я сподіваюсь, цікава інформація, про яку варто замислитися», - написала вона у соцмережі опісля.

Більше про візит до Ужгорода письменниці Олени Осмоловської – згодом в інтерв’ю на Zaholovok.com.ua.

Фото: Денис Осмоловський

Довідка Zaholovok.com.ua:

Книжка-гра для всієї родини «Квітті» - це не просто книжкове видання, а частина авторської філософії родинних книжкових розваг. (Автор проекту Олена Осмоловська, автор малюнків Христина Маканик). Для дітей дошкільного віку.

Квітті – це маленькі казкові істоти, які живуть у квітах та завжди відкриті для нових пригод.

Ця намальована казкова історія, яка надає можливість батькам та дітям, переглядаючи її, вигадувати власні історії.  Книга-гра містить розмальовки з образами Квітті, а також українські та англійські слова-розмальовки. Це видання є дружнім до дітей з особливими потребами.

На кожній сторінці в малюнках заховані сторонні предмети, що за своїм змістом відрізняються від загальної концепції художньої розповіді. Малечі пропонується знайти зайві предмети або логічної обіграти та «вмалювати» їх у контекст казки. Проект «Квітті» - є міжнародним. Уся інформація у книзі подається двома мовами – українською та англійською.

Спеціальний проект Олени Осмоловської «Сонце в озері твоєму» піднімає дуже актуальну і болючу для суспільства проблему ставлення до людей з інвалідністю. Проект представлений казковою історією, у якій образно розповідається про людей з особливими потребами, з синдромом Дауна (діти Сонця) і аутистів (діти Дощу).

Книжка має на меті привернути увагу до проблем таких людей і показати дивовижну крихкість поняття суспільної стандартності та «нормальності».

Для досягнення поставленої мети обрано форму казки, так як вона здатна доступно і цікаво донести до дітей серйозні і гострі психологічні моменти. У проекті реалізується інноваційний художній прийом.

Спеціально для ілюстрування казки київська художниця і дизайнер Ольга Бутковська створила серію ексклюзивних ляльок, які збагатили сторінки твору у вигляді яскравих, живих ілюстрацій.

Цільова аудиторія книжкового проекту - діти початкової та середньої школи, а також сім'ї, які практикують спільне читання і обговорення прочитаного. Виходячи з гостроти та актуальності піднятої в казці проблеми, казка може бути рекомендована для уроків позакласного вивчення в школі та різних дитячих соціальних центрах.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.