В Ужгороді презентували дослідження «Августин Волошин і український театр на Закарпатті»

В Ужгороді презентували дослідження «Августин Волошин і український театр на Закарпатті»

Нещодавно під час зустрічі журналістського клубу «Театрал Закарпаття» кандидат мистецтвознавства Василь Андрійцьо презентував ґрунтовне дослідження «Августин Волошин і український театр на Закарпатті».

Праця відомого дослідника історії закарпатського театру побачила світ у видавництві «Карпати» з нагоди 140-річчя з дня народження президента Карпатської України.

Василь Андрійцьо вже багато років досліджує проблеми та розвиток українського театру на Закарпатті. Серед його наукових розвідок – історія Руського театру Товариства «Просвіта» в Ужгороді, історія Хустського Народного театру ім. В. Майданного, український театр у творчій спадщині В. Гренджі-Донського та інші. У своєму останньому дослідженні автор доводить, що майже вся історія українського театру 1920-1930-х років на Закарпатті пов’язана із іменем Волошина.

Так, Августин Волошин був головою Театральної комісії серед засновників Товариства «Просвіта», активним співорганізатором першого професійного українського театру, Руського театру Товариства «Просвіта», автором п’єс «Маруся Верховинка» та «Без Бога ні до порога» та кількох історичних драм – «Фабіола», «Князь Лаборець», «Син Срібної Землі – Юрій Довжа».

Спираючись на архівні джерела, Василь Андійцьо відтворив етапи розвитку українського театру на Закарпатті та проаналізував драматургічні твори А. Волошина.

Оксана Гаврош, спеціально для Zaholovok.com.ua 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання