В Ужгороді завершено роботи з облаштування першого в Україні приватного скверу, що подарує місту новий оглядовий майданчик Кафедрального собору. Досі перед собором, усупереч традиціям, поширеним у європейських містах, не існувало відкритої площі. Відтепер ужгородці і туристи отримають змогу милуватися собором та фотографувати чи малювати його з абсолютно нового ракурсу. Такий унікальний подарунок своєму місту зробила родина Панових.
Про реалізацію ідеї розповів у своєму нещодавньому інтерв’ю дипломат та громадський діяч Ален Панов, засновник скверу. Саме він фактично подарував ужгородцям власну ділянку землі навпроти собору, перетворивши її на елегантний сквер із знаковим підтекстом. Усі його елементи відкриють та розтлумачать під час освячення пам’ятника, що вінчає сквер – перед Різдвом.
Кілька років тому Ален Панов завершив інший масштабний проект з реставрації історичної будівлі поруч на Замковій Горі. «Сьогодні ми спостерігаємо гарну тенденцію – реставрація, повернення історичної колористики, автентичність знову входить у звичку. Це вселяє оптимізм, - каже він. - Кожна людина у своєму житті має місію. - Головне – вчасно це усвідомити. Творити, розвивати, робити людям добро може кожен по-своєму. Абсолютно немає потреби бути у владі або мати якийсь формальний мандат для того, щоб робити значимі речі і досягати результатів. У цьому аспекті можу сказати, що однаково комфортно себе почуваю в іпостасі дипломата, який захищає права українців за кордоном, в університетській аудиторії, під час лекції, на кухні, коли готую, у владному кабінеті або на ужгородській набережній. Найбільше дякую Богу за свою незалежність. І намагаюся віддячувати за це гарними вчинками. Я люблю ставити собі по життю мету і досягати гарного результату. Для мене важливо, щоб цей результат був зарядженим позитивом, приносив добро людям і залишав якийсь слід в історії. Отримую від цього задоволення».
Щодо перспективи «офіційного» відкриття скверу, Ален Панов повідомив: «Приватний сквер Марії Терезії на сьогодні завершений на 99 %. Необхідно зробити ще деякі штрихи. Щодо відкриття – я не люблю заїжджених традицій із перерізанням стрічок, коли кількість перерізаючих більша, ніж кількість пам’ятників і барельєфів. Тому відкриття, як пафосної події, не очікується. Разом з тим плануємо, як це і годиться, освятити нову споруду і запросимо також на цю подію кілька гостей, у тому числі з-за кордону. Маю надію, що це буде наш сімейний різдвяний подарунок ужгородцям».
«Вважаємо, що це може бути гарним прикладом того, як приватна ініціатива, не наділена владою з усіма її мандатами і можливостями, може творити добрі і значимі вчинки. Дуже сподіваємось, що цей випадок стане прецедентом. Адже у нас дуже люблять слідувати моді. Сподіваємось, що стане модним залишити щось добре і значиме в Ужгороді тими, хто може собі це дозволити», - підсумував Ален Панов.