В Ужгороді обговорили діяльність закарпатських мажоритарників

В Ужгороді обговорили діяльність закарпатських мажоритарників

Парламентська діяльність закарпатських нардепів-мажоритарників – про це говорили в Ужгороді, 2 грудня, під час публічної дискусії «Здобутки за рік роботи». На заході, серед іншого, представлено й загальноукраїнський рейтинг ОПОРИ щодо ефективності праці депутатів від округів у період із лютого до жовтня цього року.

Нагадаємо, Закарпатська область поділена на 6 виборчих округів, відповідно – тут обрано шістьох депутатів-мажоритарників.

Як пояснив громадський консультант ОПОРИ Святослав Бабіля, рейтинг депутатів-мажоритарників складено на основі оцінок за законодавчу роботу та діяльність в окрузі.

Законодавча робота оцінювалася за відвідуваністю обранцями пленарних засідань та комітетів; кількістю поданих проектів законів чи постанов; кількістю запитів, що стосуються проблем округу. Активність роботи депутата в окрузі вимірювалася за числом діючих приймалень; кількістю особистих прийомів; участю у публічних заходах; звітуванням перед виборцями тощо.

Відтак у загальноукраїнському рейтингу у списку із 105 мажоритарників закарпатці посідають:

54 місце – Роберт Горват (округ №68, центр – Ужгород, фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА»);

77 місце – Василь Петьовка (округ №72, центр – Тячів, позафракційний, група «Воля народу»);

88 місце – Іван Балога (округ №73, центр – Виноградів, позафракційний).

92 місце – Віктор Балога (округ №69, центр – Мукачево, позафракційний);

96 місце – Михайло Ланьо (округ №70, центр – Свалява, позафракційний, член групи «Партія Відродження»);

98 місце – Павло Балога (округ №71, центр – Хуст, позафракційний).

Перший же у рейтингу депутат із Житомирської області Павло Дзюбик (фракція «НАРОДНИЙ ФРОНТ»), на останньому 105-му місці обранець із Донеччини Денис Омельянович (фракція «Опозиційного блоку»).

За період лютого-жовтня шестеро закарпатських депутатів були авторами (чи співавторами) 47 проектів законів і постанов, із них: 28 – Роберт Горват, 9 –Іван Балога, 5 – Віктор Балога, 3 – Василь Петьовка, 2 – Михайло Ланьо, 0 – Павло Балога.

В активі закарпатців 54 депутатських запитів, із них: 19 – Іван Балога, 18 – Василь Петьовка, 16 – Роберт Горват, 1 – Віктор Балога, 0 – Михайло Ланьо, Павло Балога. До слова, із цих запитів 34 стосувалися безпосередньо проблематики в округах області.

Щодо виступів у парламенті за період роботи із лютого по жовтень, то лише один – Роберт Горват – мав їх 6. Решта п’ятеро обранців за цей час у сесійній залі не виступали.

Роберт Горват взяв участь у 96% голосувань, Віктор Балога – у 73%, Михайло Ланьо та Василь Петьовка – у 56 %, Іван Балога – у 55%, Павло Балога – у 44%.

За результатами моніторингу роботи депутатів закарпатськими спостерігачами ОПОРИ зафіксовано повноцінне звітування перед виборцями Роберта Горвата. Ним було широко анонсовано захід, зустріч із виборцями пройшла публічно, нардеп особисто спілкувався із мешканцями.

Частково інформують про свою діяльність депутати Віктор Балога, Василь Петьовка, Іван Балога.

Щодо роботи громадських приймалень, то вони діють у всіх, крім нардепа Михайла Ланья.

В підсумку у рейтингу областей щодо загальної активності їх депутатів, Закарпаття посіло передостаннє місце, позаду лише Донецька область.

Під час публічної дискусії в Ужгороді поділився своїми думками щодо роботи у парламенті й депутат від округу №68 Роберт Горват. Нардеп, зокрема, зазначив, що найпроблемнішими днями щодо ефективності голосування є середа та п’ятниця – через малу кількість присутніх у залі важко прийняти позитивні рішення щодо законопроектів. Тому, на думку нардепа, парламентарям не погано було б визначити конкретні дні суто для голосування, і окремі дні суто для роботи у парламентських комітетах. Прокоментував нардеп й особливості деяких законопроектів, що розглядаються у парламенті. 

Учасники публічної дискусії отримали від активістів ОПОРИ й інформаційні буклети щодо підсумків роботи парламентарів. Детальніше про роботу  парламентарів дивіться на платформі rada.oporaua.org .

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання